Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetem ki?

Mikor engedhetem ki?

Figyelt kérdés
2 napja vásároltunk párommal 2 nimfapapagájt, olvasgattam, hogy persze elobb szoknia kell a helyet, meg kezhez kell szoktatni, es valoszinuleg a mostaninal nagyobb kalitka kell majd nekik, az már folyamatban van. Viszont annyira izegnek-mozognak neha, mintha menekulni akarnanak, a kalitka aljaban oda vissza, tudom, hogy bezarva nekem sem lenne jo, es kiengednem szivem szerint, de meg be sem szabad nyulnom a kalitkaba, annyira felosek ha a kozelukbe megyek. Igy viszont felek, hogy bajuk lesz. Kb mennyi ideig hagyhatom bent oket ugy, h ne okozzon ez gondot az izmaikra, szarnyaikra nezve? Mikor és hogyan kezdjek kozeledni felejuk? Jelenleg ha csak a szobaban vagyunk, mar aktivak, ha kozeledunk, felmasznak az ulofara a kalitka hatso reszeben

2020. nov. 30. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szapulni akarlak de ugye nem állatboltból vannak?
2020. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
1 hétig bezárva kell őket tartani, hogy szokják a helyet és felmérjék a teret a repüléshez. Ha most kiengeded őket, akkor nekirepülnének mindennek és megsérülnének. Az ő érdeküket szolgálja a helyhez való szoktatási idő. Addig beszélj sokat hozzájuk, szokják a hangodat, a kezed, esetleg megpróbálhatsz kaját nyújtani nekik kézből, hátha elfogadják, de a kalitkába ne nyúlj be. A szoba legyen madárbiztos, ne legyen dísznövény, ne tudjanak beesni sehova, kábelek és egyéb veszélyes dolgok ne legyenek annyira szem előtt. Ajtó, ablak zárva legyen, függöny legyen fent minden ablakon. A szelidítést kalitkán kívül kell csinálni. Nem lesz bajuk nyugi, az izomsorvadáshoz több idő kell. Ha letelt az 1 hét, nyisd ki a kalitka ajtaját. Maguktól kell, hogy kijöjjenek, hogy vissza is tudjanak találni. Mikor kint vannak, semmi hirtelen mozdulat, legjobb, ha leültök. Hagyni kell, hogy ők kezdeményezzenek, rátok másszanak. Ezt segít elérni az, hogy valami számukra finom dolgot tartassz a kezedben és úgy csinálsz, mintha ennéd azt (fürtös köles, gyümölcs, főtt tojás). Ha már kézből esznek, jöhet az ujjra léptetősdi. A madár és kaja közé teszed az ujjad, hogy rá kelljen lépnie, ha enni akar. A szelidítés a bizalom elérése. Madárfüggő, hogy mennyi idő alatt sikerül a bizalmukba férkőznötök, de sok türelmet igényel.
2020. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
55%
1-2 hétig ne engedd ki
2020. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊


Az elso valaszolonak: Kecskemetrol, a Pannon Pet Zoo Centrumbol vannak

2020. dec. 2. 08:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok. Nem bántani akarlak de ha legközelebb állatot vásároltok tenyésztőt keressetek kérlek. És én átnézném őket a tollatkák miatt.
2020. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!