Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek a fészekbe?

Mit tegyek a fészekbe?

Figyelt kérdés
Egyik hullámos papagáj tojó lerakott egy tojást a madárdobozba. Mit tegyek a dobozba, amibe teheti a többi tojást? Forgácsot vagy füvet szabad tenni? Hátha van hozzáértő, aki tud adni rendes választ! :) (Nem kérek trollokat)

2020. nov. 30. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Légyszíves ne szaporíts. Vedd le az odut, a tojást meg vedd ki.
2020. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
#1 Vagyok, látom meg a lepontozás... Tele vannak a kereskedések házi szaporításból származó, sokszor beteg, belterjes madarakkal. Oda ne kerüljenek semmiképp, megtartani nem hiszem, hogy fogod őket, jófosáson meg hasonlókon meg csak a tudatlanoknak tudnád eladni, akik képesek még a körkalitkában való tartásra is. Gondolom kereskedésben sózták rád az odut is. Ha ez a helyzet, akkor a kalitka mérete sem megfelelő. Aki "madárdobozt" (wtf?) tesz fel és azt sem tudja mi kell bele, az meg pláne ne álljon neki ennek. Nagyon hamar baj lehet belőle, tojáselakadás, folytonos tojásrakás, szétcsúszott lábak, rendellenes, életképtelen, végtaghiányos fiókák, begy- vagy bélgyulladás, rossz szülők, éhenhaló kicsik, kannibalizmus.... Nem gyerekjáték és ha már a legalapabb dologgal nem vagy tisztában, akkor 100%, hogy gond lesz. Tudom, nem születik senki profi madártartónak, de az internet világában 2 perc utána olvasni, hogy hogyan kerüljük el a felesleges szaporulatot és hogyan legyünk felelős madártartók.
2020. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aki ért hozzá, válaszolhat! De a nagy megmondókból nem kérek! Ha meg nem tudsz mit válaszolni a kérdésre, akkor ne is kommentelj... köszönöm
2020. nov. 30. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem gond, itt válaszolnék a csodás privátodra. Ösztönből rak tojást egy állat, nem azért, hogy cuki kisfiai meg kislányai legyenek. Nem "babák" és nincs olyan, hogy "madármama". Hidd el, "babák" nélkül boldogabb és hosszabb életük lesz. Ha nem kotlik rajta, akkor meg abszolút nem is kezdett el fejlődni a fióka, ezáltal nem is ölöd meg a "babáját". Értem, tehát én vagyok a hülye, mert neked fingod sincs az egész témáról. Oké. Majd a "madármamád" szépen beledöglik abba, hogy ennyire tudatlanok vagytok és talán rájössz, hogyan kellett volna tartani. 1 pár hullámost minimum 1 méter hosszú kalitkában kell tartani, mindennapos, több órás reptetés mellett. Ez legalább meg van?
2020. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, fel sem lehet tenni ide kérdéseket... Mert jönnek a megmondók akik ugyebár mindent tudnak... Nem vagyok profi látod? De kár hogy nincsennek emberek, akiknek van szívük. Tanácsokat szeretnék. Undorító ez a community! Nézzetek magatokba! Felteszek egy kérdést, erre jönnek azok akik jobban tudják, megmondják stb... Nem tudok mit mondani. Rohadt ideges vagyok napok óta, és megkapom ezt. Képzeljétek magatokat, más helyébe. Ennyi erővel azt is kinézem belőletek, hogy azt mondjátok hogy nem lehet a 2 fajsztiszta kutyának gyereke, mivel csak a nagy kutyaszakértő atyaúristen engedheti ezt meg. Ez a természet rendje. A vadonba is szaporodnak az állatok! Képesek lennétek egy terhes anyának azt mondani, hogy nem lehet gyereke, mert csak a babaszakértőknek lehet? Váratlanul ért ez az egész. Utánnanéztem a neten, de gondoltam itt is tud valaki rendes választ adni. Kár hogy először az ilyen emberek találnak be...
2020. nov. 30. 15:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha bárkit megbántottam, sajnálom, széttép az ideg máma... Nem is várok el normális válaszokat. Sziasztok
2020. nov. 30. 15:44
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Kérdésedben nem részletezted hogy hány pár madarad van, csupán annyit írtál hogy "Egyik hullámos papagáj tojó". Nem mindegy hány madár osztozik egy adott köbméteren. A hullámos papagájnak 18x18 cm alapterületű és kb.23-25 cm magas fészekláda kell, aminek az alja lehetőleg fa legyen (nem OSB vagy forgácslap). Ebbe kb. 8-10 cm átmérőjű mélyedést kell vájni, és 2 cm vastagon fenyőforgáccsal bélelni. Ha a tojó, valamilyen oknál fogva kihordja maga alól a forgácsot, a tojások akkor sem fognak szétgurulni a fészekben.
2020. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, ne te legyél felhábododva. Aki nem babázza a fiókákat és nem mamázza a tojót, meg van némi fogalma a madártartásról, az rendes választ kap. Ne haragudj, de borzalom olvasni, hogy mennyire hülyén fogod fel a dolgot és mennyire nem értessz semmihez. Pici kalitkában van több pár is? Mekkora a helyük? Azt tudtad, hogy a hullámosok fészekrakáskor olyan agresszívek lesznek, hogy képesek vérengzeni és megölni a fajtársukat? Tényleg nem játék!
2020. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg azzal van a baj, hogy hogy nevezek meg mit, vagy nemtudom hogy babázom a fiókákat.... szóval már ebből azt veszed le hogy hülye vagyok? :D Ha téged ez zavar, hogy mit hogy nevezek meg, hogy mihez mennyire értek, akkor írj privátba. Nem szeretnék itt veszekedni senkivel sem. Bocsánat mindenért, amiért ideges voltam és rögtön így írtam.... Tudod szar napom van. Mind1 sajnálom hogy ilyen vagyok :) Ha szerinted egy nagyon rossz gazdi vagyok akkor gondold azt. Te a háttérdolgokat se tudod... De próbáld meg emberien megfogalmazni. Ne ùgy hogy magasan lenézed a másik személyt.
2020. nov. 30. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ember...Írd le légyszíves a kalitka méretét! Hány és milyen nemű madár van benne? Felvannak készítve a szülők? Mit kapnak enni? Ha kikeltek a fiókák, tudod mit kell nekik adni? Mi lesz a fiókákkal? Ha azt akarod, hogy normális választ kapj, légyszíves válaszolj ezekre.
2020. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!