Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam át a hullámo...

Hogyan szoktassam át a hullámos papagájaim magkeverékről pelletre?

Figyelt kérdés

mar regota akartam pelletet venni nekik, de sehol se talaltam raktaron. ma erkezett egy email, hogy van raktaron, igy meg ma reggel rendeltem. az lenne a kerdesem, hogy aki pelletet ad a papagajainak hogyan szoktatta at oket?


elore is koszi



2020. dec. 1. 12:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
sehogy! adjál nekik magokat meg zöldséget
2020. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Jézus...sehogy! Magevők, nem is értem honnan vetted ezt a hülyeséget, hogy pellettel etetni...
2020. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Miért akarsz nekik pelletet adni?
2020. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem a kérdező erre gondol,vagy valami ilyesmire.


Én személy szerint magokat/gyümölcsöket adnék neki,ezt pedig csak egy kiegészítő takarmányként.

2020. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4esnek:igen, pont ilyet rendeltem.


az elozoknek pedig tudomasara adom, hogy a pellet sokkal jobb a papagajoknak, ugyanis ameddig a vadon elo tarsaik elegendo zsirt egetnek a repulessel es elelem megkeresesevel, addig a haziasitott, lakasban tartott papagajok elhizhatnak, es meg is halhatnak ha minden nap magokat esznek. a pelletben minden megvan, ami egy papagaj szamara szukseges (gyumolcs, zoldseg, magok, vitaminok)


tehat roviden ezert akarok pelletet adni a madaraimnak.azt szeretnem hogy legyenek boldogak es ne hizzanak el. emellett meg fogok nekik magkevereket es zoldsegeket is adni, de az etrendjuk nagyresze pelletbol fog allni.



es ezutan megkerlek csak akkor irjatok, ha tudtok valaszt adbi a kerdesemre, segiteni megoldani a problemat

2020. dec. 1. 22:13
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Lehet ám a magok mellé mást is adni, gyümölcsöt, zöldséget, lehet csíráztatni is, de persze a pelletet kimérni és odatenni a madár elé kényelmesebb. :-)
2020. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Sose kaptak pelletet a madaraim, több évtizede madarazok, és a mostani nimfáim sincsenek elhízva. 3-as és 6-os voltam.
2020. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Megfelelő tartás mellett nem hízik el egy papagáj. Mégis, hogy halna bele a magevésbe, ha magevő? :D Nem csak magkeveréjet kell ám adni nekik. Mindennapos reptetés, jó minőségű, változatos tartalmú magkeverék, zöldség, gyümölcs, növényi és állati fehérje, szépia, zsírosító dolgok mérsékelt adása (pl szotyi, amit inkább csak jutalom falatként kapjanak), cukoros, színezékes, mesterséges ízesítős karikák, rudak kerülése stb.

Amit rendeltél, olvasd is el az összetevőket. A magkeverékeknél is mindig az összetevőket kell nézni. Ennél a gabona nincs kifejtve, hogy mégis mi és a "magok" címszó kitudja mit foglal magába, mi a másik 50% a kölesen kívül. Cukrot is tartalmaz amit a madarak esetében kerülendő. Én nem ajánlom az ezzel való etetést, mert többet árt, mint használ. Olyat sosem szabad venni, ami nem részletezi az összetevőket.

2020. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]


ezt ugy izthagyom, akit erdekel a madara egeszsege olvasson brle, esetleg keressen utana, hisz google a baratunk

2020. dec. 2. 00:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Inkább tenyésztők véleményét kérd ki. :-D
2020. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!