Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megkeményedett trapista...

Megkeményedett trapista sajtot ki lehet raki a madaraknak a már több éve üzemelő etetőre csemegének?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy helyen, hogy a lágy sajtokat kedvelik a madarak.

Nos ez kivülről csontkemény lett, talán le kellene reszelni a kérgét és úgy tálalni?

Esetleg áztatni vagy főzni, púhítani egy kevés forró vízben?



2020. dec. 17. 09:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 A kérdező kommentje:

Tudom, simán ki lehet rakni, legreljebb elpatkolnak a madarak, ha esznek belőle...

Szóval, az érdekelne, lehet-e bajuk tőle?

2020. dec. 17. 10:33
 2/95 anonim ***** válasza:
73%
Mióta esznek a madarak laktózt? Elpusztulnak.
2020. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
79%
Mióta eszik a madarak más állat anyatejet?
2020. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
95%
És szalonnát mikor esznek maguktól? Vagy faggyút? Attól még szeretik. [link]
2020. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ki lehet rakni.

Viszont nem érdemes, mert a madarak nem emlősök tején=tejszármazékán élnek, nem feltétlen szerencsés dolog tőlük idegen eledellel etetni őket.

2020. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
69%

Ki lehet tenni és nem árt nekik, viszont hasznos, mert zsír és fehérjeforrás. (Papagájoknak például kifejezetten javasolják, az hülyeség, hoyg csak azt lehet adni, ami természetes taplálékuk.)

De nem kell vele semmit csinálni, ezt simán el tudják csipegetni, egyszerre mindig egy picit lecsípve róla.

2020. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
12%
Más a szalonna és más más állat anyateje basszus!!a tej a bocié
2020. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 A kérdező kommentje:

Gondoltam, egy kis változatosság az étrendjükben, évek óta napraforgó magon éltetem őket, alkalmanként búzán, kukoricán, az idén már golyót is kapnak, nem ólomból... :)

Két ökölnyi nagyságú a sajt.


"Állati zsiradék: az olajos magvakhoz hasonlóan fontos téli etetőanyag az állati zsiradék: a nem sós vagy kifőzött szalonna, a faggyú, illetve a ma már szinte bármely élelmiszerbolt állateledel kínálatában szereplő cinkegolyó. Legalább ilyen jó, ha lágy sajtot is kiteszünk valamilyen vízszintes felületre, akár az etető sík tetejére, mert ezt is nagyon szeretik a madarak, különösen a vörösbegyek."


[link]

2020. dec. 17. 11:21
 9/95 anonim ***** válasza:
10%
Nem egészséges az embernek sem a tehentej csomóan fosnak tőle, a madarak meg el fognak hullani! Állatkínzás! Miért nem teszel ki félbevágott diofeleket? Én fekete napraforgó magot teszek ki!
2020. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
100%
Én diofeleket teszek ki, szoktam golyókat is amit az OBI-ban veszek. Imádom nézni őket kb napi 1kg napraforgó magot szorok szét a kertben, kb 50 veréb és 15 gerle jár hozzám. A napraforgó magot zsakkal veszem. Mindig jókat nevetek hogy van hogy összeverekedtek a kaján a madarak😆😆😆
2020. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!