Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár hete vettem madáretetőt...

Pár hete vettem madáretetőt amiben van madaraknak szánt mogyoróvaj kitettem egy közeli fára, meg cinke golyókat vettem. De a madarak eddig rá sem néztek, ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy kis idő-több hét, amíg észreveszik. Ha zavarva vannak (szomszéd járkál, szomszéd macskája/kutyája járkál, autók, túl nyitott, ragadozómadarak vannak, légkondi), akkor valószínüleg nem mennek oda.
2021. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen kókuszdióba töltött faggyút vettem lisztkukaccal... Kettőt is vettem.

Az egyikhez mindennap megy egy csomó cinke, a másik pedig egy 5-6 méterrel mellette van egy másik fán, arra valamiért nem mennek, pedig 2 hete kint van...

Majd megpróbálom áttenni máshova, de nem tudom mi lehet az oka.

2021. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
ősszel kell kitenni, mert akkor keresik, tudják, hamarosan hideg lesz. Ha már hideg van, késő, mert megfagyna a keresgélés alatt. (hasonlóan jártam)
2021. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Kb tegnap óta volt először mínusz, itt még a legyek is ébren voltak eddig.

A madaraknak addig nem kell plusz élelem, amíg nincsenek igazi fagyok.

2021. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
igen 4, de a kereső időszak mégis a tél beállta előtt szokott lenni
2021. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy 1 hónapja tettem (lakótelep, legfelső emelet) az erkély korlátjára egy virágcserép alátétet, 20 centis.

Maradt valahonnan hullámos papagáj madáreleség, az nem kellett nekik, volt dióm, na arra jöttek, kaptak még földimogyorót.

Vettem madáreleséget (búzamag, meg sok másféle), hát nem igazán eszik, a sláger a napraforgómag (hántolt), és a mogyoró.

Azért van az erkély korlátom, mert szeretem őket nézni. Van 2 cinkepár (kék), rendszeresen jönnek.

Reggel reggeliznek, begyüket megrakják, nagyjából délig szünet, aztán jönnek enni, szünet és a vacsora.

Egyszer láttam sárgarigót, és jön gerlepár is...

2021. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

lehet, hogy máshol is van kajájuk. Vagy még nem szoktak oda.

Én nem tökölök vele ennyit, csak kib@szom a rákba maradékot a kertbe, 1 perc múlva olyan a kert mint a hicskokk filmbe!

2021. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

" szomszéd macskája/kutyája járkál,"


7-es vagyok, hát szerintem ha az én macskám odamenne, ezek azt is megennék

2021. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként meg ebben az évben --nem tudom, mi az oka, de-- nagyon kevés etetőt kereső madár van! Múlt évben szinte nem volt tél, de reggeltől estig tizesével-huszasával nyumultak a kitett cinkegolyókra cinkék, tengelicek, verebek, néha egy-egy fakopáncs is. Most meg? Hiába érkeztek meg a mínuszok: alig 1-2 madárka!
2021. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%
Hozzánk anno több hét próbálkozás után szoktak oda a madarak-évek óta nálunk "telelnek", rengeteg kaját kapnak. Két kutya, zajos utca, dw még ez sem zavarja őket
2021. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!