Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A városi tavas vadkacsák hol...

A városi tavas vadkacsák hol telelnek, mennyire röpképesek, és költözőmadarak-e?

Figyelt kérdés

Városi aggyal születtem, bár kertváros, szóval szeretem a természtet, csak az a bibi, hogy még hülye vagyok hozzá. :) Úgyhogy elnézést a primitív kérdésért. A Wikipedián a tőkés réce alatt nem sokra jutottam. Vagy csak már túl álmos vagyok ehhez...


Elnézegettem a városi befagyott halastavat, és eszembe jutottak a kacsukák, drágagások, akik ősszel még vígan úszkáltak. Ez ihlette a kérdést. Ugyanis a látott városi tó körül nemigen van búvóhelyük, a multiba meg nem szoktak vásárolni totyogni. Hol húzzák meg magukat szegénykék? A hajléktalanszállók is tömve, sztrip pókerezni nemigen tudnak repjegyért Hawaii-ra, arra meg még nem kerestem rá, hogy költözőmadarak-e. Korcsolyázó récét meg még nem láttam. (Míly meglepő...)


Ha már itt tartunk, a varjúféléket szabad etetni? Ha igen, mivel? Rossz nézni, ahogy kapirgálnak a hóban, legszívesebben vinnék nekik valamit (nem füvet, mert olyat én se fogyasztok, azt látnak eleget a hó alatt). Már amikor arra járok, 1-2 hetente. Aztán majd megtanítom őket arra is, hogy nátingelzmedőz. Szótanuláshoz még a papagájoknál is jobb képességgel bírnak. A headbangelést meg én lesem el tőlük, jól fog jönni karanténkoncertekhez.


A legolcsóbb megoldást írjátok varjúeleség gyanánt, kérlek. Én is nehezen telelek át. A varjúféléket felismerem, fajra viszont nem. Fogalmam sincs, hogy szarka, szajkó, varjú, vagy holló, akiket látni szoktam.



2021. jan. 20. 02:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez több kérdés, de lássuk.

A vadkacsák mindig találnak szabad vízfelületet, a folyók sosincsenek teljesen befagyva, a sekélyebb, gyorsabb folyású szakaszok jégmentesek. De van más opció is: nálunk pl. a szennyvíztisztító üzem egyik nagy medencéjében éjszakáznak.

A varjúféléket ne etesd, találnak maguknak kaját, azért vannak ott, különben nem lennének! Hollót városban nemigen látsz, a többi nagyon jól megkülönböztethető, gógli a barátod.

2021. jan. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz, de en pl nem reg jartam Bp belvarosaban. A Dunan jelenleg is uszkalnak a vadkacsak. Egyreszt itt telelnek, masreszt ropkepesek (mivel vadak..).

A varjakat meg annyira azert ne sajnald. Barmit megesznek egyebkent a dogoktol/tetemektol kezdve szemeten at normalis kajaig, magokig. Csak erdekessegkepp, ha kis csibek vannak a haznal vigyázni kell rajuk mert siman elviszik oket a varjak.

Ha nagyon vinni akarsz valamit akkor magokat javaslok. KENYERET SEMMI KEPP. Amugy en nem is ertem hogy maradnak eletben a városi galambok pl. Mindenki kenyérrel meg kiflivel tomi őket, de az megdagad a begyukben es ja.. Nagyon nem jó nekik.

Egyebkent bemesz egy allatboltba es kersz madareleseget. Az ilyen magos keverek igazabol. De ha neked olcsobb mi pl napraforgomaggal szoktuk etetni a verebeinket, meg hasonlokkal.

Ja es ne varj csodat a varjaktol. Attol hogy hozzá szoktak az emberekhez, nem fognak megallni es hagyni hogy megfogd oket aztan tanitgasd. Ahhoz max egy fiatalt tudnál felnevelni. De meg azokkal is nehez.

2021. jan. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így van, a pékáru nem tesz jót a madaraknak. Igazából eleve a madarak etetésben is bizonytalan vagyok, mert ha nem a lakhelyemen etetem, hozzászoknak, és ha jövő télen nem járnék arra, akkor hiába repülnek oda a kajámat várva... Annak viszont örülök, hogy ennyire nem válogatósak és hogy eséllyel találnak kaját a városban a varjak.


A kacsák miatt viszont aggódom. A városban a közelben nincs patak, se folyó, legközelebb kb 2-3 km-rel arrébb van csak folyó. Odáig elrepülnek? A tó teljesen be van fagyva... Nádas sincs, semmi búvóhely, csak épületek a tó környékén.


Tényleg, a kacsák se nagyon válogatósak kaja terén? Itt telelnek? Nem költözőmadarak? Nem látom őket télen.


A kacsák halásznak is? Télen is van elég hal a folyóban?

2021. jan. 20. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell aggodnod egyikert se. Vadon elo allatok.

Ha etetned oket nem szoknanak a helyhez xd te csak egy vagy a millio ember kozul aki ad nekik kajat.

Repulo madarakrol beszelunk. 2-3 km az semmi nekik, de egyebkent nem hinnem hogy elrepulnenek ha a kozelbe is találnak elelmet.

Mint irtam nem koltozomadarak. Itt telelnek. Általában folyo/tavak kornyeken, valszeg ezert nem latod oket.

Nem ertem ezt az aggódást egyebkent. Vadon elo allatokrol beszelunk amiknek semmi szuksege az emberekre. Nem olyanok mint a hazi kacsak, hogy ha nem adsz nekik etelt meghalnak. Feltalaljak magukat hidd el.

2021. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, hogy írtál. Azért aggódtam, mert sokat hallani, hogy aki a saját háza táján etet madarakat, odaszoknak évről évre, és ha csak egyszer marad ki valamylen okból télen az etetés, akkor több egyed pusztul el, mert hiába repültek oda, és nem minden madárnak van energiája továbbrepülni télen, máshol élelemet keresni.


Ebből azt sejtettem / véltem, hogy ha a városban etetném őket, ahol nem mindig járok, nem volna-e baj ez, hiszen odaszokhatnak...

2021. jan. 23. 17:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint irtam, azert mert 1 ember a 100bol eteti őket, nem fogják észrevenni.

Igen ez nagyjabol igaz is. De a madarak nem "faradtak". Ha ott nem talalnak tovabb repulnek. Mi is minden evben etettunk (falun lakunk) de most hogy van 3 macskank, a madarak osztonosen nem jönnek.

Az etetes akkor problemas, ha nem fejezik be idoben. Az tok mindegy mikor eteted oket amig tél van, viszont tavasz kezdetevel bekell fejezni, mert azzal fognak odaszokni. Röviden : ha telen eteted oket orulnek hogy ott van a kaja, de annyi ido alatt (ha mondhatjuk igy) nem szoknak oda. Viszont ha folytatod tavasszal, nyaron, osszel akkor megszokjak hogy az ev 365 napjan ott lesz eleseg, ezaltal ha kihagyod az etetest az lesz nekik problema. (persze falun ebbol nincs baj mert minden 2. haznal etetnek).

Nyugodtan etetheted oket, de vadallatok, tudjak mit hol talalnak.

2021. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Arra jutottam, hogy nem én, hanem majd

a tévé eteti őket. ;)


"de most hogy van 3 macskank, a madarak osztonosen nem jönnek."


Meg kell magyarázni nekik, hogy márpedig finom a macskahús! A Tévé is megmondta. ;)


Viccet félretéve, tényleg köszi a választ. :) Akkor ezentúl csak gyönyörködöm a madárkákban. Csak nehogy madárnak nézze őket is a tévé... Vagyis de. :D

2021. jan. 23. 22:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!