Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért zavar engem annyira, ha...

Miért zavar engem annyira, ha madárrajt látok repülni viharos időben?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta valamiért leírhatatlan félelmet érzek mikor meglátok madarakat csoportosan repülni, sokszor viharos időben látom és akkor még az ég színe is dob rá az érzésre. De nem csak viharos időben érzem ezt, hanem úgy általában is. Nálunk mostanában télen előszeretettel járnak a lakásunk előtti füves részre csipegetni és tömegesen kárognak, repülnek és elfolyt ilyenkor ez a fura érzés, mintha valami rossz történne majd. Lehet ennek az oka, hogy régen valamilyen madaras horror filmet néztem meg ami nagyon megmaradt bennem és emiatt valamiért félelmet érzek? Nem pontosan félelmet hanem ez a kétségbeesés, nyomasztó, mintha valami rossz történne érzés fog el ekkor. A filmből igaz, csak egy jelenetre emlékszem, mikor jöttek a fekete madarak és megtámadták a lakókat, valami ijesztő volt csak nem emlékszem a nevére. Régen láttam. 23L

2021. jan. 25. 15:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon túlgondolod ezt... Unatkozol? :)
2021. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

1.Nem.

Teljesen normális kérdést tettem fel és sajnos tényleg ez van.

Nem értem miért kell egyből arra gondolni, hogy unatkozok.

Sajnos ez van velem és nem gondolom túl.

Ide kérdezni jöttek az emberek és én is.

Ha nem a kérdéshez kapcsolódóan válaszolsz akkor inkább ne válaszolj, jó? Normális válaszokat szeretnék kapni.

2021. jan. 25. 15:49
 3/26 anonim válasza:
89%

Hát az öregek azt szokták mondani ha holló vagy a varjú egy ház kapujara, vagy portajara száll, akkor a lakók valami tragediarol fognak értesülni.

Persze ez csak babona, ne ijedj meg de ez jutott nekem elsőre eszembe.

A másik amire gondoltam, azt te is írtad, hogy egy régebben látott horror film.

Szerintem egy pszihologussal kéne beszélned, persze nem úgy értem hogy betegsége lenne, félre ne értsd, de ha neked a madarak csoportos látványa ilyen érzéseket vált ki, az valamiért nem okés, mármint nem hiszem hogy gond lenne, de célszerű lenne beszélgetni egy kicsit erről egy olyan emberrel aki tudna rá mondani vlmit, vagy kitudnad vele küszöbölni.

Vagy ha nem is egy szakember akkor a szuleiddel vagy valami felnőttel, akivel megbízol.

2021. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Első, ami eszembe jutott, hogy Hitchcock és Stephen King ábrázolta a madarakat több alkalommal veszélyforrásnak. Esetleg emiatt is lehet. Ezekben a madarak iszonyatosan rémisztően vannak ábrázolva.


Másik egy ősi időktől származó metafora. A madár a testet elhagyó lékek jelképe. Ezt már Lascaux falaira is felrajzolták és az irodalomban is egy örök kép marad, hogy valakinek "elszáll" a lelke, mint egy madár.


Én kifejezetten madár szerető vagyok. Rendszeresen etetem őket, gondozom, nevelem a sérülteket, együtt működök menhelyekkel.


Egy cinke kamerát megnézek tavasszal, a kikeléstől a kirepülésig, az nekem feltölti a lelkem.

2021. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3.Köszönöm, tényleg jó ötlet lehet.:)

4.Lehet talán a hitchcock film volt az bár nem emlékszem. Ne értsétek félre szeretem a madarakat, több madárfaj is a kedvenvem csak mikor a hollók, varjak, sirályok meg ezek szoktak repülni kiráz a hideg néha :D...

2021. jan. 25. 16:04
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, Hitchcock: Madarak című filmjét láthattad.

Alapban nem lehetsz rendben - minden rosszindulat nélkül - mert én is és másik százezrek is látták, de senki nem retteg azóta is a madaraktól. Tényleg nem ártana neked egy pszichológus, mert ami ilyen szorongásokat kivált belőled, az valami fel nem ismert betegség.


Ennyire értelmetlenül csak Sheldon Cooper félt a madaraktól, de valójában ő sem volt normális.:)

2021. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

6.Talán az volt az :D.

kicsit rossz hallani hogy valami betegség is lehet?

2021. jan. 25. 16:20
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Amikor rádtör ez a félelem gondolj arra, hogy valójában egy film az alapja. Gondolj arra, hogy ha nem láttad volna azt a filmet soha az életben nem jutna eszedbe félni ezen madarak láttán, mert emberre ártalmatlanok.

Kiskoromban én is láttam egy X-akták epizódot melyben ufók voltak. Az után egy darabig rettegtem az UFO -któl heti szinten ugyanaz a rémálmom volt velük. Mindig a szobámban a szekrényem mögül jöttek elő és a valóságban is rettegtem, hogy egyszer előbújnak. Idővel sikerült realizálnom, hogy ez csak egy film miatt kreálódott félelem és sikerült is legyőznöm.

2021. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj arra koncentrálni ilyenkor, hogy a félelmed irreális, és nem fog történni semmi rossz. Ez csak egy régi film mellékhatása nálad. Kicsit valóban ijesztő jelenség, de kezeld logikusan, akkor nem lesz baj.
2021. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9.Köszi ez jó tanács :)

pár napja is voltunk vásárolni viharos kezdett lenni erre mikor vártuk a buszt vagy 100 madár csoportosulva repült volt hogy leültek az aldira majd megint repültek ijesztő de szép látvány volt :D..

2021. jan. 25. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!