Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidítsem meg a két...

Hogyan szelidítsem meg a két hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hullámos papagájom van. Az egyik (nőstény kb 3 éves) régebb óta van meg csak az akkori párját elvesztette (ez egy hosszab történet) ezért vettem mellé egy fiút. Ez volt egy éve. Nagyon jól kijöttek egymással. a fiú szelid volt mert tenyésztől vettük, de azóta kicsit elvadult mert nem volt időm annyira rájuk ( új iskola stb.)

Szeretném őket kézhesz szoktatni most hogy újra lett időm rájuk rendesen, és a fiúval nagyon jól haladok de a lány nagyon fél (amikor az előző társával volt akkor is nagyon félt. Mindig is ilyen volt). Esetleg van jó tippetek, hogyan tudnám őket kézhesz szoktatni? Tudom késő már, de azért próbálkozom még :)



2021. febr. 5. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Akkor próbálkozz, mikor kiengeded őket repkedni. Ne tegyél hirtelen mozdulatot. A lényeg az, hogy ők kezdeményezzenek. Ülj le és tarts a kezedben valami kaját, amit nagyon szeretnek (szotyi, fürtös köles, gyümölcs stb). Csábítani fogja őket, főleg, ha bele eszel, vagy legalábbis úgy csinálsz. Szeretik azt enni, amit a gazdi. :) Ha már rajtad mászkálnak és elfogadják a kezedből a kaját, jöhet a következő szint. A kaja és a madár közé rakd az ujjad, hogy rá kelljen lépnie az ujjadra, hogy elérje a kaját. Ha ez is megvan, óvatosan lehet próbálkozni a simogatással. Sok idő és sok türelem szükséges hozzá. Ha a hím szelídebb, akkor érdemes vele foglalkozni elsősorban, mert így a tojó figyelni fogja és utánozza majd a viselkedését.
2021. febr. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen, de a kiengedéssel a probléma, hogy egyszer már ki voltak engedve de akkor is a nőstény nagyon nem akartam visszamenni. Annyira, hogy hálóval kellett elkapnunk amit nagyon rosszul visletem mert nem szerettem volna hogy ilyen történjen. Az után már hiába volt nyitva a kalitkájuk ajtaja nem akart kijönni.

Mostanság azzal próbálkozom hogy az ételüket kiveszem pár órára amíg megéheznek és akkor beteszem a kezemet a tálukkal hogy úgy egyenek.Ez a hímnél nagyon hatásos, de a nőstény nagyon nagyon fél még. Szinte remeg és csak néha néha odajön és elvesz egy magot de semmi több. Bár azért nála is volt fejlődés, például az hogy egyáltalán közelebb mer jönni. Nem tudom szegényke miért fél ennyire, de ő mindig is ilyen volt :(

2021. febr. 8. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Soha nem szabad erőszakkal vissza rakni! Ha fél napig nem megy be, akkor fél napig nem megy be. Az se zavarjon, ha kint éjszakázik. Az elején még van ilyen, főleg, ha nem tudod kezelni a dolgot. Hagyni kell, hogy ő jöjjön ki (tilos kivenni az elején) és ő menjen vissza. Kb 2 óránként esznek, az éhség nagy úr, megzörgeteg a magkeveréket és az ösztön győz, vissza megy a helyére. Ha erőszakkal teszed vissza, akkor nem fogja magát biztonságban érezni, ki sem akar majd jönni. Azért fél, mert nem bízik meg benned. Mióta nálad van, nem sikerült elérned a bizalmát. Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük, muszáj repülnie. A kaját ne vedd ki a helyükről, ne nyúlj a kalitkába, mert ezzel hátráltatod a szelidítést. A kalitka egy biztonságot jelentő hely számukra. De ha ott sem hagyod békén, mindenhol félni fog. Minden nap nyisd ki a kalitka ajtaját. Ha a hím kijön, az már bíztató, mert ki fogja csalni a tojót, ha jó a kapcsolatuk és egy párt alkotnak. Ne erőszakoskodj, adj neki időt. Ne tegyél hirtelen mozdulatot, egyél olyat, amit szeretnek, vagy legalább tartsd a kezedben. Idő és türelem játék.
2021. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos tanácsot nem tudok adni, de kérdezni szeretnék. Mennyire hangosak a papagájok? Zavaró? Szoktak beszélni is?
2021. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm, akkor majd próbálkozom úgy
2021. márc. 22. 12:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Az enyémek kifejezetten hangosak. Nagyon szeretnek beszélni. Van amikor elkezdenek rikácsolni is. Engem egyáltalán nem zavar, sőt örülök nekik amikor boldogak, és nem unatkoznak. A tesómat néha nagyon idegesíti mert ő nem szokta meg, tehát engem valószínűleg ezért sem idegesít, mert megszoktam
2021. márc. 22. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!