Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szokták csinálni, hogy...

Hogyan szokták csinálni, hogy a galambok szabadon vannak, de mégis a háznál maradnak?

Figyelt kérdés

Több helyen is láttam már, hogy galambokat tartanak, de semmi röpde vagy ilyesmi, csak simán ott vannak a kertben.

Ezt hogyan lehet kivitelezni? Csak adott fajoknál működik?


2021. márc. 1. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk sima, keverék házigalambok voltak. Amikor hozva lettek hozzánk, akkor voltak csak kiengedve mikor fészket raktak. Ha fészke van, nem fog már elmenni.

Amúgy sokszor "bejöttek" idegen galambok is, sima kivadult galambok, vagy talán más háztól, nem tudom, de ha befészkeltek (a kukoricagóré eresze alatt voltak kialakítva nekik fészkek, és itt volt egy röpde is építve nekik), akkor már azok is maradtak.

Gondolom, tőlünk is mentek el fiatalok (akik elkerülték a fazekat valahogy), de nem nagyon tűnt fel, nagyapámé voltak a madarak, nem voltak se gyűrűzve, se darabonként számon tartva, elsősorban étkezési célt szolgáltak.

2021. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
99%-ban csak a pár egyik tagja van kiengedve a ketrecből. A másik be van zárva. Azért nem megy el.
2021. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 es ez nem igaz amit írsz. A hazigalamb beszoktatható szinte bárhová ahol megfelelő helyet biztosítanak neki. Helyhez kötődő állatok.

Legegyszerubb ha fiatalon hozol néhány egyedet, mivel falka állat minél többen vannak annál jobb. Pár napra, hétre bezárod oda ahol lakni fognak de úgy, hogy jó beláthassák a környezetüket. Így megszokjak, hogy hol élnek, mi az otthonuk. Aztán kiengeded, ügyelve arra, hogy az első napokban amíg szabadon ismerkednek a környezettel lehetőleg ne legyenek elriasztva. Ugyanis ha messzire repül nem biztos, hogy vissza talál. Ez később már nem lesz probléma. Amikor jól kiismerik a környéket akkor már messzebbre is mereszkednek és vissza jönnek.

2021. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a harmadik válaszolóval értek egyet, nálunk sem volt soha olyan, hogy a pár egyik tagját bezártuk volna... Nem is lehetett volna megoldani. Tényleg az van, hogy ha megszokják a helyüket, akkor maradnak, a néhány kivételével, aki elment, de amúgy simán lehet, hogy azok valahogy elpusztultak, pl. ragadozó madár elfogta őket, vagy vadászok lelőtték. Magam is láttam, hogy egy héja az udvarunkon szorított le egyet. (első voltam)
2021. márc. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!