Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudok tenni ezzel a...

Mit tudok tenni ezzel a helyzettel, már ha tudok?

Figyelt kérdés

Van nekem kézzel nevelt feketesapkás tojó papagájom (egy éves lesz, egy másik tenyésztőtől lesz idén haverja).

Nagyon kedves, aranyos madár, de mintha páromat jobban kedvelné, annak dacára, hogy ő egyáltalán nem foglalkozik vele, nem eteti, nem veszi ki stb.


Ezzel tudok valamit kezdeni, vagy ez van?


2021. márc. 3. 17:29
 1/4 anonim válasza:
85%

Nekem még nem volt papagájom,de a macskánk ugyanez.Én etetem,gondozom,közben a másik emberhez bújik oda.


Lehet szimpatikus a papagájnak a párod. :)

2021. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végül is, tollas macskák. :)
2021. márc. 3. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Azt tudod csinálni, hogy minél előbb szerzel mellé hímet. Az, hogy kézzel nevelt, problémát okozhat. Alapból az egyedül tartott papagájok az embert tekintik párjuknak. Nem véletlen, hogy nem szabad egyedül tartani őket, mert a magány az életükbe kerülhet. Jelen esetben, mivel kézzel nevelt, nem biztos, hogy elfogad maga mellé egy párt. De muszáj, hogy társa legyen, próbálkozni kell, hogy papagájként tudjon viselkedni. Mivel a párodat kedveli, őt tekinti párjának, aki ráadásul nem foglalkozik vele, ezért jön majd a tolltépés, depresszió, öncsonkítás, végül belehal a magányba. A feketesapis elég értelmes és érzelmes ahhoz, hogy gyorsan elfajuljon a dolog. Szóval minél előbb vegyél mellé párt.
2021. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy idén érkezik, ennél előbb nem tudok.
2021. márc. 3. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!