Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a nimfa baja? (Időpon...

Mi lehet a nimfa baja? (Időpont már van dokihoz)

Figyelt kérdés

Sajnos csak jövő hétre kaptunk időpontot. Nem tűnik súlyosnak a helyzet, de azért aggódom érte.


Kicsit csapzott a tollazata, illetve hiányos (nem annyira feltűnően) - látom a combját és a fülét például, korábban ilyen nem volt.

Nem látom, hogy tépné magát, tollakat sem találtam.


Emellett sokkal ijedősebb lett - már attól elkezdett vijjogni hogy elmentem kezet mosni, pedig jöhetett volna utánam.


Édesanyámnál van, én nemrég költöztem el, egyelőre nem tudom magammal vinni. Naponta átjárok etetni és szórakoztatni. Korábban is volt ilyen, akkor semmi probléma nem volt.


Étvágya amúgy van, örül ha átmegyek (köszön, jön énekelni nekem) és rámszáll, a közelemben marad. Tegnap egy kicsit tévéztem, akkor viszont megijedt egy tévéből jövő zajra, ami korábban nem volt rá jellemző.

Egy picikét remeg, gondolom ez a tollak hiánya miatt van. A lakásban megy a fűtés, nincs hideg.


(Párja nincs - előző helyen volt egyszer, de elég rossz tapasztalata volt. Próbálkoztunk társakkal, más fajtákkal is, de nem, ezért inkább hanyagoltuk. Boldog egyedül)


2021. márc. 9. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy boldog egyedül. Lehet csak nem megfelelően volt szoktatva a társaival.
2021. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Társas lény, tehát nehogy azt hidd, hogy boldog egyedül. Nem azonnal kell össze rakni őket, hanem lassú szoktatással. Az ember nem tudja pótolni számára a társat. Hiába mész hozzá naponta, azt a pár órát veled tölti, a többit viszont egyedül. Simán lehet kezdődő depresszió, ami lassan megöli. Te sem lennél boldog a helyében.

A csapzott, hiányos tollazat sok mindenre utalhat. Tolltépés, élősködő, vitaminhiány, máj vagy vese betegség... Szotyi és más olajos magvak is okozhatnak ilyet, bent tartott papagáj esetén nagyon minimális adható csak, ezért magkeverékből hullámosoknak valóval ajánlott etetni. Préda állat, sokáig képes rejtegetni a betegséget, tehát bármi lehet. Egzós dokihoz vidd.

2021. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A társat persze nem úgy próbáltuk, hogy összeengedtük őket aztán hajrá, de sajnos nem jött össze.


Amúgy 13 éves, elég fiatalon kaptuk, eddig nem volt semmi problémája.

2021. márc. 9. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!