Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Félne a papagajom?

Félne a papagajom?

Figyelt kérdés
Ma délután vettem 2 db hullamost. A tojo amint letakarom őket elkezd rikacsolni. Hogy csináljam hogy jo legyen?

2021. márc. 13. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
A papagájok állítólag látják a szellemvilágot, lehet valami gonosz erő, akár egy kóbor lélek van a házadban. Nem volt utóbbi időben haláleset a családban?
2021. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi ilyesmi a családban
2021. márc. 13. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Pár órája vannak csak nálad, persze, hogy félek, mert ismeretlen és új számukra minden. Kaja és víz legyen előttük. Ha rikácsol, akkor valami nem oké számára. Ne takard még le őket, ha nem akarják. Hagyd őket nézelődni, hagyd égve a villanyt is. Holnap meg ne ébreszd őket túl korán.
2021. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokják. Beszélgess sokat hozzájuk. Később adj nekik csemegét - almát, répát, salátát. Fütyülj nekik.
2021. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért kellene letakarni őket? Sőt, ha nem vagyok itthon éjjelente ég nekik a kislámpa. Bármitől képesek megijedni és összevissza törik magukat a sötétben. Ráadásul kell nekik néhány nap, mire otthon érzik magukat. A papagájok iszonyú nehezen tűrik az új dolgokat, a változásokat. Adj nekik időt!
2021. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy írták, NE takard le öket és egy kis fény mindig legyen körülöttük!
2021. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
A letakarás azért hasznos, mert 12 óra alvásra van szükségük, amit ha nem biztosít számukra az ember, visítósak és feszültek, ingerültek lesznek. Ha ijedősek, több éjszakai csapkodásos eset volt már, akkor kell csak az éjjeli fény.
2021. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lányomnak van egy éjszakai kis lámpája az szerintem megfelelő lesz. Koszonom a válaszokat 😊
2021. márc. 13. 23:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első nap is letakartam őket, nem volt semmi probléma az éjszaka folyamán. :)

Illetve néha néha az egyikük megijed valamikor éjszaka, arra fel szoktam kelni, 'kitalarom' őket, a nagy lámpát feloltom, és nyugodtan csendesen beszélgetek nekik. Utána pár perc után visszatakarom őket, és problémamentesen folytatódhat az éjszaka. Egy hónapja vannak nálam kb, maximum 5 olyan este volt amikor volt valami gáz.

8kor szoktam letakarni őket, reggel pedig akkor veszem le róluk, amikor fel-felcsipognak jelezni nekem h ők márpedig már ébren vannak. 😋

Remelem tudtam segíteni. 😊

2021. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!