Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vennétek papagájt?

Vennétek papagájt?

Figyelt kérdés
Akinek van papagája, attól szeretném megkerdezni, hogy egy papagáj mennyire hangos, és hogy latszik-e rajta hogy a bezártság rossz hatással van rá? Vagy neki ez a természetes?
2021. márc. 17. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nincs papagájom, de a D&Daev mesélőjének, Hunternek van, mindig feldobja a streameket a hangja. :D
2021. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs papagájom, de a rokonságban volt. A szomszéd idős néni mindig panaszkodott nekik hogy hangosak. Szerintem is hangosak, de egy idő után meg lehet szokni. A bezártságról nem tudok mit mondani, annyira azért nem tanulmányoztam őket.

De szerintem már megszokták, ismerősömnél egész nagy röpdéjük volt.

A szomszéd néni meg az egésznap meg se szólaló kutyára is azt mondta hogy hangos.

2021. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kicsibarany ***** válasza:
52%
Volt papagájom, nem vennék újra. Cuki, de hangos és koszol, a kalitka környéke tele volt magvakkal.
2021. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van papagájom, és eléggé hangos. Éjszakánként csendben van, így ezzel nincs gond, viszont főleg délelőttönként folyton csipog vagy énekel.


Nem igazán látszik rajta, hogy be van zárva, de azt hozzá kell tenni, hogy naponta kiengedem legalább egyszer röpködni, hogy azért szabadabban is tudjon mozogni. (Szelíd madár. Ha vad lenne, nem biztos, hogy kiengedném.)


Amúgy nem hinném, hogy természetes nekik a bezártság. Inkább csak hozzá szoknak.

2021. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az enyém fújja egész nap, de már megszoktam :D
2021. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"egy papagáj mennyire hangos"

Minimum párban tartandók! A hangosságuk faj függő. Kezdő madártartónak hullámos vagy nimfa ajánlott. A huliknak egész nap be nem áll a csőrük, a nimfák meg hajlamosak hangosan visítani.

"latszik-e rajta hogy a bezártság rossz hatással van rá? Vagy neki ez a természetes?"

Nem kalitka madarak, mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Mindent megrágnak (fal, bútor, vezetékek stb), tehát madárbiztos szobában kell őket reptetni. Nekem vannak nimfáim, de tudtam mit vállalok, nem panelban élek, így a szomszédokat sem zavarja.

2021. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk volt nimfapapagájunk, a hangos idióta fajtából. Egész nap csak visítozott, ha adtunk neki tükröt, hogy fogja már be akkor meg egy kis idő múlva acsarkodott rá, és kezdődött a visítás előröl. Le kellett takarni ilyenkor és berakni a gardróbba, de hát szerencsétlent nem lehet egész nap sötétben tartani. Végül odaajándékoztuk egy nyugdíjas házaspárnak. Soha többet nem vennék papagájt.
2021. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Unatkozó, rosszul, illetve bezárva tartott kutya is folyton ugat. A tükör eleve tilos a papagájoknál. Ne a nimfát hibáztasd.
2021. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 szegény papagáj beleőrült a magányba és bezártságba :(
2021. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
egyébként nem értem, az minek vásárol állatot,akit zavar hogy hangot ad ki. vegyen inkább egy plüsst. főleg a papagáj aminek sztem lételeme hogy egész nap csiripeljen
2021. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!