Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A széncinege a hőmérséklet...

A széncinege a hőmérséklet szempontjából tágtűrésű, mert..?Help me

Figyelt kérdés

A munkafüzetemben van ilyen feladat, így szól.: 1) a széncinege tágtűrésű, mert..

2) a sebes pisztráng a víz oxigéntartalma szembontjából szűktűrésű, mert...

SEGÍTSETEK SOS 7-IG BEKELL ADNOM



#biológia #7ig #benavagyok:(
2021. márc. 18. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Értelmét veszti a tudásodat felmérő feladat, ha mások adják meg a választ rá. Van egy órád értelmezni az anyagot és megkeresni rá a választ, biztos menne egyedül is. Ha nem, az is egy jelzés a tanárnak, hogy nem értetted az anyagot, és máskor jobban magyarázza el. Ha mindig minden diák hibátlan és tökéletes beadandókat csinál és ad be (mert mások megoldják helyettük), azzal csak magukkal szúrnak ki, mert nem tanulnak így semmit az anyagból.
2021. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, mindent egyedül csináltam mindig meg, csak most ezt a feladatot nem értem. Midig értettem, de most nekem nincs online óra, csak a tanár kiadja a feladatot és csak úgy, hogy megkell önállón csinálni segítség nélül, és ez így nem is kicsit nehéz hanem nagyon:(
2021. márc. 18. 18:04
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
61%

(Azt hiszem van külön házi feladat kategória is)


A kedvedért tippelek (nem tudom pontosan mi van a tankönyvben):


1. Gondolom a tollazatában lesz a kulcs. Jó hőszigetelő vagy ilyesmi ezért nem kényes a hőmérsékletre. Szerintem a vérkeringésével is lehet valami csavar ami miatt jobban tudja szabályozni a teste hőmérsékletét.


2. A gyors folyású vizekben (folyók, patakok stb) magasabb az oldott oxigén tartalom (és általában hűvösebbek is, hidegebb vízben szintén több az oldott oxigén) ezért az ilyen vizekben élő állatok a magas oxigénszinthez alkalmazkodtak s rosszul tűrik az oxigénszegény közeget, lásd: díszhalaknál is intenzívebb vízmozgást igényel egy patakból származó faj mint egy meleg állóvizekből/ mocsarakból származó.

2021. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 18. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Iszonyatosan idiótán vannak megfogalmazva a kérdések, sajnállak, hogy a magyar oktatás részese vagy, mondjuk én is..

3x kellett elolvassam, de valahogy megértettem.

De ha elgondolkozol rajta, akkor logikus.

Ne tekints a tanárokra úgy, mintha istenek lennének, mert nagyon nem azok. ha nincs kész 7-re akkor mi van?

(egy tanár)

2021. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül kihagytam és úgy küldtem el.
2021. márc. 18. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!