Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd feltehetően baglyokat lövetett ki?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs bizonyíték, élt itt egy bagolycsalád a környéken, többször is panaszkodott, hogy idegesíti a hangjuk, mindent teleürítenek meg összeköpködnek.

Egyik este puskaropogás hallatszott a háza felől, és járt nála valaki egy nagy autóval. Az tudjuk, hogy van valami vadász ismerőse, de nem tudjuk, ő járt-e itt. De szerintem vadász ilyet nem mer csinálni. Légpuskája van neki, amivel verebekre szokott lődözni, de baglyot azzal nem lehet lelőni, én úgy tudom. Bizonyítani nem tudom, de amióta ez történt, egy bagoly sincs az összes eltűnt.


Ér ilyenkor valamit a feljelentés?



2021. márc. 19. 11:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Minden esetre, aki ezt tette, nem kispályás volt, semmi se maradt utánuk. Se egy vérfolt, tollpihe, köpet, ürülék, töltényhüvely, pedig körülnéztünk a környéken. Mintha nem is léteztek volna azok a szerencsétlenek.
2021. márc. 19. 11:08
 2/14 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
16%
Orulj neki h csend van es tisztasag.
2021. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz mit tenni, ha nincs bizonyítékod. A gyanú sajna nem elég önmagában.
2021. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Úgy, mint az Angry Birdsben? Nagy csúzlival rálőtte őket a disznóólba, amiben morcosan röfögtek a sertések?
2021. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk apa egyszer észrevette, hogy az egyik szomszéd kismadarakat lövöldözött, odament és úgy megfenyegette, hogy azóta eszébe sem jut. Ha megint odaköltöznének baglyok véletlenül én ajánlom, hogy legyen beszaratva a patkány.
2021. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nem fél senkitől, az a baj, meg akkora kutyái vannak, mint én, Kaukázusiak azt hiszem, egyszer valakire majdnem ráeresztette őket, be se lehet hozzá menni, ha nincsenek megkötve a kutyái.
2021. márc. 19. 11:49
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha láttátok többen is, hogy verebeket lövöldözik, akkor már fel lehet jelenteni. A veréb védett madár, egy példány természetvédelmi értéke 25.000 forint. A bagoly fajáról csak azokra tudok gondolni, amik lakott területre is bejönnek (kuvik, erdei fülesbagoly, macskabagoly, stb.), ezek értéke 50.000-100.000 forint között mozog.


Légpuskát egyébként 18 évet betöltött személy szabadon vásárolhat, ha az adott fegyver a 7,5 joule torkolati energiát NEM haladja meg. Ezzel kapcsolatban is lehetne nála kopogtatni, hogy törvényesen birtokolja-e az adott fegyvert?

2021. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Még amit tanácsolni tudok, hogy keresd fel valamelyik természetvédelmi szervezetet, kifejezetten azokat, amelyek madarak védelmével foglalkoznak (pl. Mályi Természetvédelmi Egyesület) vagy kérj tőlük tanácsot.


Sajnos heti szinten találkozhatnak hasonló esetekkel, ők egyből meg tudják mondani, hogy kihez fordulj.

2021. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az illetéskes nemzeti parkkal. Sajnos az országban az a divat, hogy hárítják egymásra a felelősséget. Az MME a nemzetiparkra, a nemzetipark a jegyzőre, a jegyző a természetvédelmi osztályra, a természetvédelmi osztály a polgármesteri hivatalhoz, a rendőrök meg általában bizonyíték hiányában nem nagyon csinálnak semmit

DE ettől függetlenül mindenképpen próbáld meg feljelenteni. Kérdezd meg a hortobágyi Madárkórházat, ők gyakorlottabbak ilyen esetekben.

Ha nincs is bizonyítékod, de fegyvert találnak nála, ami nem legális/módosított, stb.

A rendőrökre is ráengedi a kutyákat? Arra kíváncsi lennék, az már elég komoly hatóság elleni erőszak, mehet sittre érte.

Szorítok, szeretném, ha megkapná a méltó büntetését. Írj, hogy mi lett belőle. Jelentsd mindenütt!

Ha másnem felkapja a sajtó, odamennek és ellátják a baját.

Ha lehet, ne tudja meg, hogy te voltál.

2021. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A rendőrök ki se jönnek, ha nincs bizonyíték. Nem az ő puskájával lőtték le, én úgy tudom légpuskája van csak, annak meg nem ekkora a hatótávja. Itt valami komolyabb fegyverrel lőhettek, de nem ő, hanem valami ismerőse lehetett.
2021. márc. 19. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!