Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájoknál természetes,...

Nimfapapagájoknál természetes, hogy szinte csak a hím kotlik?

Figyelt kérdés
Már 3 tojás van az odúban és azt olvastam, hogy a nimfák felváltva kotlanak, de szinte csak a hím kotlik és ha oda megy tojó akkor egyből elkergeti, nem engedi be az odúba. Egész nap ki se mozdul az odúból, kivéve este, akkor kb. 10 percre kimászik a hím eszik iszik, addig a tojó bemegy kotlani de aztán kikergeti a hím.

2021. ápr. 4. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ennek nem így kéne lennie, össze kéne "dolgozniuk". A hím túl erős ösztönű, agresszív. Figyelj rájuk, mert megsebesítheti, erősen megcsípheti a tojót. Nem vagy tenyésztő, kérlek ne szaporíts. Ezzel a párral meg végképp ne, mert a fiókák és a tojó életébe kerülhet.
2021. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én szóltam a szüleimnek hogy csak úgy nem kellene őket tenyészteni, nem hallgattak rám. Pedig minden portált megmutattam nekik és felolvastam, hogy mennyi veszélye lehet ennek. Természetesen mindent megteszünk hogy ne szenvedjenek hiányt, odefigyelünk rájuk, de ezzel nem tudunk mit kezdeni
2021. ápr. 4. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Majd nem lesz több költés, ha meglesznek a fiókák és folyton éhesek lesznek, és alig fogtok tudni aludni. Ezzel a párral tényleg nem kellene költeni, nem passzolnak, különben nem zavarná el a hím a tojót. Hány naposak a tojások?
2021. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az első tojás 10 napja, a második 7,a harmadik 4 napja van meg.
2021. ápr. 5. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én elvenném tőlük és gipsz tojást raknék vissza. Amikor megunják, akkor meg vegyétek le az odút.
2021. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az esetleg jó megoldás lenne ha aa kotlási időre szétválasztanánk őket?
2021. ápr. 5. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Fióka nevelés alatt is ez lesz, ez nem múlik el a tojások kikelésével... Ha meg csak a hím gondozza a fiókákat, ki fog merülni. Ki szoktátok engedni őket repkedni?
2021. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindkettőt kiszoktuk engedni repkedni naponta, a hím mikor este eszik, akkor utána repül a tojó meg napközben.

A hím kimerülésétől tartok én is, talán a legjobb megoldás az lenne, ha kicserélném a tojásokat, ahogy fentebb írták.

2021. ápr. 6. 14:29
 9/9 anonim válasza:
0%
Ragd át a nőstényt vagy a hímet egy másik kalitkába majd az egyik nap az egyikhez rakod be a tojásokat másik nap pedig a másikhoz így talán nem fáradnak ki anyira. Talán később próbáld meg újra egy ketrecben tartani őket.
2021. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!