Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Feketerigó emiatt otthagyja a...

Feketerigó emiatt otthagyja a fiókáit/fészkét?👇

Figyelt kérdés

A fáról le kell vágnom egy ágat, de a közelében van fészek/odú, nem esik baja vigyázok rá, de ha meglátja a rigó, hogy ott ténykedek a lakhelye körül, nem fog e elköltözni?


Nem szeretném ha elhagyná!



2021. ápr. 16. 05:21
A kérdező szavazást indított:
Nem fogja elhagyni
Elhagyja, mert már nem érzi magát ott biztonságban
37 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Én is arra szavaztam, hogy elhagyja a fészket, bar semmi tudomanyos, sajat tapasztalati okom nincs ezt irni. Csak megerzes es aggodalom, ahigy te is erezheted... biztos felhivnam telefonon az egyik madarmento egyesületet es megkerdeznem.


Elérhetőségek :

[link]


Nem értek hozzá es nem tudom miert kell, kivagni az agat, de szerintem merlegelni kell a körülményeket sok kerdes felmerul bennem-eletveszelyes? Le fog törni? Kis ág? Vagy a fél lomb? Ha kivagod szabadon látható lesz a fészek? Vagy rejtve marad? 3perc alatt lefureszeled vagy 2oras csitcsat lesz?

Fiókák kikeltek vagy meg csak tojasok vannak ott?

Esetleg, ha kis ág és ha előtte maggal, morzsaval etetned őket a fa korul, akkor latnak, hogy ez itt a kánaán és nem adnak fel ennyire könnyen. Persze utana is adnek nekik mindig pici "nassolni" valót.

2021. ápr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kb 5 perc alatt végeznék a fán, utána csak a gajjakat kell eltakaríranom de azt már csak a földön.


Nem lesz nyílt helyen emiatt a lakhelye.


Az villanyvezetékbe ér bele majdnem a gajj, én megoldanám óvatosan, mielőbb az ÉMÁSZ jön és kitudja mit barmolnak a fával!


Ezért akarok madármentő lenni!

2021. ápr. 16. 06:29
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
5 perc Miatt nem fogja elhagyni.
2021. ápr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem lát meg ,hogy ott bűvészkedek, megpróbálok akkor menni ha csavarogni van valahol, és nincs ott!😉
2021. ápr. 16. 06:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tojás van?
2021. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az 5 perc maitt hagyja ott, hanem mert megváltoztatod a fészek környékét.

Jobb lenne az ágat akkor levágni, amikor már befejezte a költést és kiröpültek a fiókák.

2021. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Magam is azt akartam írni, mint a 6-os.
2021. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Németországban pont a madárfészkek miatt március és októbekr között tilos fát kivágni vagy metszeni.
2021. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hagyom akkor ameddig lehet, de az ÉMÁSZ nem fog tökölni az biztos!


Azok kicsapják aszt helló!


Na ha jönnének megkérem őket, hogy óvatosan, hátha!


Legfeljebb adok nekik kávét vagy üdítőt vagy valami meglepit!

2021. ápr. 16. 09:00
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

Néhány hét alatt kirepülnek a madarak, nem igaz, hogy nem tudod kivárni. Ha eddig nem zavart be az ág, néhány héten már nem fog múlni!

Mekkora az esélye, hogy néhány héten belül megjelenik az áramszolgáltató???

(Úgy tudom az esetek többségében inkább télen járnak ki vagdosni....)

Ha meg mégis megjelenne, megegyezhetsz velük, hogy majd levágod, hagyják meg azt az ágat, amíg kirepülnek a madarak, s úgy leszel igazán madármentő, nem azzal, hogy most veszélybe sodrod őket!

2021. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!