Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miután hazahoztam a hullámos...

Miután hazahoztam a hullámos papagájaimat, mikor engedhetem ki repülni őket?

Figyelt kérdés

Elég kicsik még, kb. 10 centik, 2 napja hoztuk haza még csak ketrecen kívűl nézegettük egymást.


Mikor engedhetem ki őket repülni?

60×50×50-es kalitkában vannak.


2021. ápr. 18. 08:21
 1/4 anonim válasza:

Hát a mi madaraink 7-8 évesek és nem sokkal többek 10 centinél... De gondolom akkor nagyon fiatalok:D

Először szoktasd kézhez! Ha már láthatóan megszokták az új helyet és nem rezzennek össze az új impulzusokra, akkor óvatosan nyúlj be a ketrecbe pl egy kölesrúddal a kezedben és hagyd, hogy csipegessenek belőle. Ha azt szeretnéd, hogy az ujjadra szálljon, akkor a lába elé rakd a kezed és várd meg, hogy átlépjen a kezedre.

Visszatérve a kérdésedhez, ha vanak akkorák a madárkák, hogy képesek repülni akkor 5-6 nap múlva kiengedheted őket. Ne te tereld ki, várd meg, hogy magától jöjjenek ki. Elsőre nagyon meg lesznek rémülve! Neki fognakrepülni mindennek, az ablakoknak végképp, valószínűleg idegesen fognak kőrözni. Nekem a szívem szakadt meg ilyenkor, de ez normális, muszáj megtanulniuk. 3napon belül már menni fog minden zökkenőmentesen. Hajrá:D

2021. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocsi, jobban belegondolva, hogy inkább 1-2 hetet várj a kiengedéssel, mert valószínűleg nagyon picik még.
2021. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

10 centi farok szárnyal együtt.

Még tapasztalatlan vagyok, bocsi :(

Köszönöm a válaszod :)

2021. ápr. 18. 09:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ekkora kalitban tartod, akkor mielőbb... mert ez nagyon kicsi egy hullámos párnak. Ideiglenesen, pl. karanténozásra megteszi, de állandó lakhelynek ez nem jó nekik. Esetleg, ha egész nap ki vannak engedve, és csak enni, aludni járnak be, akkor talán el tudom képzelni...

várj még pár napot, amíg fixen megtanulják, hogy hol az ételük és a vizük, aztán nyithatod az ajtót, persze előtte madárbiztossá téve a szobát.

2021. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!