Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezek a madárfajok melyik...

Ezek a madárfajok melyik hónapokban költenek?

Figyelt kérdés

Jégmadár, kékbegy, cigánycsuk, fülemülesitke, nádi tücsökmadár, cserregő nádiposzáta, énekes nádiposzáta, foltos nádiposzáta, nádirigó, függő cinege, barkóscinege, nádi sármány és házi veréb

Egy beadandóhoz kellene és a google nem nagyon volt a barátom, de ha valaki akár egy cikket vagy bármilyen forrást csatol, annak is örülnék



#költés #költésidőszak
2021. ápr. 19. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3-at megnéztem, mindegyiknél azt találtam, hogy évente 2x költenek. Gondolom akkor az többi is. Tehát gondolom tavasztól nyár végéig terjedhet a költési időszak. Gondolom ezért nem volt a google a barátod, mert nincs konkrét hónap meghatározva.
2021. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Igen, azok nekem is megvannak, hogy melyik faj hányszor költ évente, csak azt gondoltam, hogy van egy bizonyos hónap mindegyik madár esetében, amelyikben rendszerint költ és akkor így kimutatható lesz, hogy például az itthon áttelelő példányok később költenek vagy ilyesmi.
2021. ápr. 19. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a magyar madártani egyesületnek írhatsz egy e-mailt,ők hátha pontosabb adatokkal tudnak szolgálni. Szerintem a honlapon találsz címet.
2021. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!