Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora a kockázata egy...

Mekkora a kockázata egy hullámos papagáj megröntgenezésének?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy veszélyes dzámukra az altatás. Az állatorvosunk az mondta, csak bódítással csinálnák, nem inekcióval mint a nagyobb állatoknál, de eléggé tartok tőle, bár már csak az az egyféleképp tudhatjuk meg, mi baja lehet. Érdekelnének, milyen tapasztalataitok vannak, vittetek már kismadarat röntgenre?

2021. ápr. 19. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne a röntgentől félj. Préda állatok, elrejtik, ha bajuk van. Okkal kell röntgenezni, így kiderül mi baja. Bízz az állatorvosban, nem lesz baja, nyugi. Ha meg nem bízol benne, miért hozzá jársz?!
2021. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert ez az egyetlen állatorvos itt aki "foglalkozik" madarakkal :(
2021. jún. 8. 21:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Oké, hogy kevés az egzós doki Mo-n, de nem egy van. Másnem többet utazol. Ott van pl Pazár Péter, Exopet, bár hozzá nagyon nehéz bejutni, viszont nagyon jó orvos. Bárkihez is mész, hidd el, senki nem akar rosszat a madaradnak. A röntgen meg nem vészes, ha kell, akkor kell. Elvitted azóta? Mi baja volt, hogy röntgen kellett?
2021. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem MO-n élek.
2021. okt. 12. 09:27
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Lényegtelen hol élsz. Egzós állatorvos ott is van, utazni ott is tudsz. Ők azért léteznek, hogy meggyógyítsák az állatokat. Te meg ne tarts állatot, ha nem vagy képes felelős állattartónak lenni és elvinni vizsgálatra a papit. Nem az ördögtől való a röntgen, millió papagájt röntgeneznek világszerte...
2021. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem tudod hol élek, itt nincsennek olyanok! Nem mindenhol olyanhon a körülmények mint MO-n! Ő meg talált madár, úgy mentettük meg! Egyetlen Egzós állatorvos volt itt, most Dubaiiban van... ennyit erről!
2021. okt. 12. 10:10
 7/15 A kérdező kommentje:
Ne írj olyasmiről amiről fogalmad sincs! Látta, csak ő már kb már lemondott róla már akkor is mikor székrekedése volt, én oldottam meg saját magam! Állatkorház? Az meg mi?? Nem fogod fel hogy nem egy helyen lakunk... Itt nem tarták érdemesnek gyógyítani egy kis madarakt! Az a válaszuk, sok minden lehet, ki tudja, de nincs értemle utána járni. Az meg aki nálunk arra szakosodott, le is lépett. Ha nem tudtál segíteni akkor,most ne jártasd a szád olyasmiről amiről fogalmad sincs!
2021. okt. 12. 11:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze, a világ végén vagy, állatorvos, állatkórház nincs, de internet azért van. 😄

Ha leírod, mi a baja, tünete, lehet én is tudok neked segíteni. Miért kellene a röntgen? Csonttörés gyanús volt? Beevett valamit? Mesélj róla. Mit kap enni, hogy és hol tartod stb.

2021. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött, hogy nem tudott felegyenesedve ülni a rúdon, valójában a farkán láttam először meg hogy furcsak szögben van lefelé. Rögtöm vittem, gondoltam tojásvisszamaradás. Az orvosnak persze fogalma sincs, talán kálciumhiány. Adott vmi káliumport, amit már a 60. féle képpen próbálok beletuszkolni. Már kálciumban gazdag gyümölcsturmikxokat is készítettem neki mivel almán kívül más gyümölcsöt nem hajlandó enni. Az állapota úgy maradt, de minden más normálisnak tűnt. Ez kb szeptemberben volt, áprilisban már gyengült az egyik lába, szinte teljesen eltartotta magától. Én megint repülök vele (ugyanahhoz) a két orvoshoz, fogalmuk sincs mi lehet, esetleg röntgenen lehetne látni de nem ajánják, mert lehet, nem ébred fel az altalásból, szerintük idős is lehet (4 éve mentettük).. Én próbáltam egyre erősködni, hogy de mégis, olvastam, hogy lehetséges ébren is, ők nem válalják. A tartásától kisebesedett a hasa az ülőrúdtól, azt kenegettük, de egyre egyengébb volt. Hetekig bújtam a netet mire rátaláltam a Vetri DMG cseppekre, megrendeltem, egy ismerősünk el is hozta, attúl újra erőre kapott, újra állt a lábán, de a tartása nem változott. 1,5 hónapja székrekedése volt, vagyis inkább összesűrűsödött széklett ami a normálnak kb 9-10 szerese volt. Az orvos persze nem tudja mitől lehet, ményegében véve nem székrekedés... Olyajat adtam neki, adtól megindult neki és normalizálódott a széklete. Pillanatnyilag gond lehet a tollváltásával, mert kb 2 hete nem tud repülni, persze fogalmuk sincs, fürdetgettük, attól kicsit jobban éreztem magát. Kértem, hogy adjanak neki parazita ellen, mert olvastam, hogy az is lehet, kicsit vakaródzott is, utána megint visszahúzúdóbb lett... Kevergetem neki a gyülölcs mixeket meg a DMG cseppet adom, már nem tudom hogy mitévő legyek (és igen, néztem hogy vihetném át a határon, sajnos sehogy). Próbáltak kontaktálni a régi orvosunkat Dubaiiban, de neten keresztül nem tud segíteni, meg ő már a sólymokkal foglalkozik. Ő biztos megcsinálta volna a röntgent, mert ő akarta. Egyszer míg itt volt, már megmentette az életét. Állatkórházak itt nincsennek sajnos, de a legnagyobb gond, hogy az orvosok is akik vannak teljesen érdektelenek. És nem csak az állatorvosok sajnos. Elnézést kérek, amiért hosszú lettem.
2021. okt. 12. 12:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Ráhasal az ülőrúdra? Folyamatosan úgy van? Lógatja a fejét? A farktollát billegeti vagy csak lógatja? 1 vagy 2 lábon alszik? Mennyire aktív, mászkál, vagy gubbaszt? Ürülék színe és állaga biztosan normális, egészséges? Szépiát kap? Milyen gyakran engeded ki a kalitkából? Mit kap enni (mindent írj le)?
2021. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!