Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell felnevelni egy...

Hogy kell felnevelni egy kiscsibét?

Figyelt kérdés

Ma anyukám felhívott, hogy az utcán szaladgált egy kiscsibe. Gyorsan megmentette nehogy elüssék az autók.

Sajnos falura nem tudjuk a többi közé vinni mert kiközösítik és bántani is fogják. Nagyon kicsi még, pár hetes lehet. Szerencsére nővérem állatorvos így ő is tudna tanácsot adni, hogy hogy neveljük fel szegényt.

Nagyon örülnék ha valaki írna tanácsokat aki volt már hasonló helyzetbe vagy esetleg tudja, hogy mire kell nagyon vigyázni.

Tudom, hogy a többi kiscsibe között lenne neki a legjobb, de sajnos elszökött onnan.



2021. ápr. 30. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Kell keresni valakit akinek épp most, vagy pár napja keltek a csibéi, azokhoz még be lehetne tenni. egyedül kicsit magányos lenne..


Ilyenkor sokan keltetnek kotlóssal is meg keltetőgéppel is, valahol csak lenne helye.

2021. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Ha te fogod felnevelni, téged fog az anyukájának tekinteni! Nagyon szelíd pipi lesz belőle!

Mi úgy csináltuk, hogy letettük egy - két órára enni egy újságpapírra vagy egy cipősdobozba, és amikor fázott már elkezdett csipogni, és betettük rongyba csavarva egy dobozba.

Aztán, mindig csipogott, ha már ki akart jönni.

De, a legegyszerűbb az lenne, ha vennél ilyen nagy égőt, ami egész nap melegíti!

2021. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Elsősorban adjatok neki egy kis főtt tojást, szüksége van proteinre. Ameddig megérkeznek a tanácsok. Ha valóban csibéről van szó,ajánlatos lenne hasonló korú csiékkel felnevelni. Egyedül fázik, fél, abnormálisan fejlődik a csirke-személyisége.
2021. máj. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De aranyos ez a kérdés!😊
2021. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

öhm, melyik része nem tetszett a válaszomnak (3)?

a madarak miatt válaszolok, az ő jólétükért, leszarom az embereket. csak idegesít ez a krva piros szín, mintha ki lenne írva, hogy WRONG!!!

A reszelt tojással való etetést pedig nem az ujjamból szoptam, hanem régebb falun normális emberek megtámogatták a csirkék fejlődését egy kis főttojással, legalábbis arrafelé, amerre én laktam..

tessék nyugodtan ezt is lepontozni, nem fogom már megnézni, csak a csirkét sajnálom.

2021. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mi lepontoznivaló van a válaszodon, mert abszolút hasznos tanácsokat írtál!

Bár, egyedül is fel lehet nevelni emberi kézzel egy kis csibét, mint bármilyen állatot!

De, tény, hogy tényleg nem túl jó, mert az emberhez fog kötődni felnőtt korában is, nem az esetleges társaihoz...

Régen mi is úgy 5 napig neveltünk egy egyedül kikelt kiscsibét, mert a többiek később jöttek ki.

Nagyon kötődött hozzánk! Ugye, az emberi kézhez, az emberi hanghoz kötődött!

Aztán, kikeltek a többiek egy másik kotló alatt, és oda raktuk be. 2 napig nap nem érdekelte a kotló, hanem csak a kezünket kereste. Nem ment oda a többiekkel együtt, amikor hívta őket.

Utána szerencsére teljesen hozzászokott a csibélethez, és megszokta.

Láttam már egy internetes csoportban olyat is, hogy egy középkorú házaspár a házukban nevelte fel a kiscsibét, és kakas lett belőle.

Azt nem írta le, de kíváncsi lettem volna, milyen jó lehetett kivakarni a szőnyegből naponta többször az ürülékét...😅

2021. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!