Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan taníthatom be a vadóc...

Hogyan taníthatom be a vadóc hullámos papagályomat?

Figyelt kérdés
Örökké csíp,röpköd amikor berakom a kezem? Mit tegyek?
2007. dec. 22. 18:39
 1/6 anonim válasza:
100%

A hullámos papagájok elég nehezen taníthatóak. Mikor nekem négy is volt, akkor több beszélnivalójuk és törődnivalójuk volt egymással, mint velem. De most, hogy sajnos egyre öregednek, és fogyatkoznak, kezdenek egyre szelídebbé válni.

Mindenképpen tölts vele rengeteg időt, mert most még nagyon fél. Beszélgess hozzá, ismerje meg a hangodat. Mikor látod, hogy kezd megbízni benned, csak akkor tedd be a kezedet!

Sok kitartást és türelmet, nem egyszerű! :)

2007. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerintem nem nehéz megszelidíteni, de tényleg sok türelem kell hozzá.

Nekem sok papagájom volt, és mindegyik szelid volt.Az első parancsolat, hogy ha szelíd papagájt akarsz akkor egyszerre csak 1-et tarts.

Első lépés nálunk mindig az volt, hogy vízbe áztatott babapiskótát tartottam oda neki, ilyenkor odacsíp és érzi ,h finom, és aztán elkezdi eszegetni.Mindig elölször rácson át add, folyamatos beszélgetés , bíztatgatás mellett, és amikor már tudja ,hogy mi az akkor dugd be a kezed, (persze piskótával)és ha nem kezd el össze-vissza röpködni az már fél siker.A papagájok imádják a piskótát így nem lesz nehéz dolgod.Amikor már így is eszik a kezedből akkor megprobálhatod bedugni a kezed,fontos, hogy ne akard megfogni(ezt utálják), ezt ő abból tudja, hogy tenyérrel lefelé nyulsz be.Lehet h elölször megilyed, de ne vedd ki a kezed, hagyd, hogy üllőrúdkét használja a kezed, vagy a karod.A papagájoknál a csípés nem az ellenségeskedés és támadás jele, ők ezt védekezésből teszik,mert félnek.

2007. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha még csak most került hozzád akkor az természetes, hogy fél még egy picit.Nem kell benyúlni a kalitkába, hiszen az az ő otthona, legalább ott hadd érezze magát biztonságban!!! Egy idő után magától ki fog jönni, ha már megszeret és megbizik benned, hiszen igényli a társaságot! A hullámos papagájok nagyon könnyen idomithatók csak sok türelemre és szeretetre van szükség hozzá! Még beszélni is megtanulnak azok az egyedül tartott himek akikkel naponta legalább 30percet foglalkoznak, beszélgetnek! Csak türelem, és egy nagyon kedves, kezes társad lesz a kismadárból!
2007. dec. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szükséges,hogy egyedül legyen!!Bár ha tényleg igazi kezessé akarod nevelni,akkor mindenképp egyet tarts!!Nekem nimfáim vannak,de ők hamar megszelidültek.Úgy sikerült,hogy sokat voltam a közelükben,beszéltem hozzájuk,és este mikor félhomály volt a szobában,és már kezdtek elaludni,leültem a kalitkájuk mellé,és egyre közelebb tettem hozzájuk a kezemet.Ezt jópárszor megcsináltam,és hamar sikerült,pedig kereskedésből valók!!!Minden nap foglalkozok velük,rámásznak a kezemre,a kezemből esznek.Sőt a röpdéjükben még a hátamra és a vállamra is rászállnak.Próbáld kitapasztalni,hogy melyik a kedvenc csemegéje,és azzal próbáld a kalitka széléhez csalogatni,majd add neki oda a kezedből!!Fontos,hogy az elején ne sokat nyúlj be kalitkába!!Sok sikert!!!
2008. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a hullámos papagályok ilyenek. nem szeretik hogyha a házát piszkálják.erre nem lehet megtaniteni. de sok türelemmel másra megtudod.
2008. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
egyépkent nagyon okosak,mert nekünk mindig kivolt engedve az egész házba,és este mindig 9-kor megfoktuk/nagynehezen/ és betettük a helyére. nem kellett neki 2 hónap,és ha csuktam a villanyt már ment is a helyére. ha nem ment lecsuktam egy pár percig neki a villányt.és utánna rögtön ment is be,mert félt sőtétbe kint aludni. én 10évig neveltem hullámos papagályt,és ennyi idő után rájöttem,hogy nagyon kedves kis jószágok. tanithatók.de sok-sok türelemmel.nekünk mindig rászállt a fejünkre,és mikor virradt reggel rögtön kikellett engedni a helyéről,mert különben hisztizett. de azt hogy benyuljak a ketrecébe azt sosem engedte meg.nem félelemből,hanem mert az az ő birodalma és oda ne nyuljon be senki. de türelemmel ez is elérhető.
2008. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!