Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S E G Í T S É G ! Holnap,...

S E G Í T S É G ! Holnap, vagy legkésőbb holnap után egy ismerősöm hozni fog nekem hullámos papagájt!! Nem készültem még föl rá! Tudta, hogy érdekel a dolog, vagy esetleg terveznék venni, ezért rám gondolt, most ebben a helyzetben. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Még nem néztem utána a dolgoknak.

Vagyis igen, de kb 2 éve.

Azaz csak olvasgattam a neten arról, hogy mit és hogyan kéne egy papagájjal, de nem sok infót szereztem illetve nem sok minden maradt meg.


Röviden összefoglalom:

Az ismerősömnek meg kell szabadulnia a papagájtól (ha vlkit érdekel kifejtem), újonnan vette, még kicsit, nem tervezte, hogy tovább kell adnia, a madárnak nincs semmi baja.

Viszont tudja, hogy valamikor én is szerettem volna.

Holnap jön és hozza.

1 db kalitkám van, meg kell mérnem, hogy mekkora, és megtisztítanom. (De azért nagyobb darab, valamikor piacon vettem olcsón).


Mit kell tudnom ??

Csak így gyorsan ?

Pár fontos dolog ?

Kiírom ezért ide is a kérdést (nincs facem xD) és közben a netet is bújom!


Helye kb. meglesz, kell neki víz meg táp (milyen ? De gondolom majd ad a madárral együtt)

Legyek a közelében sokat ?

Pl ott olvasok a kalitka mellett ?

Néha hozzá szólok ?


Amit tudok: kell neki valami faág amin tud lenni, ne legyen műanyag.

Valamilyen homok szerűség, hogy ne legyen bolhás ?

Mivel még kicsi nem kell reptetni ? (Ez kérdés is egyben)

Ha meg reptetem akkor függöny be, ajtó ablak becsuk, nézni h hova kakil s akkor fel tudom szedni, rongyot a kanapéra, meg este is amikor aludni megyek ?


Kb mennyi időt kell várni, hogy...

Tehát mit tudom én 1-2 hétig csak inni enni adok neki amígy új itthon és megszokja a környezetet (addig gondolom ki se engedjem ?) aztán utána szépen lassan a kezemből adjak neki enni?

Vagy bottal vagy kézzel simogassam, h megszokjon ?


Tehát ez egy kis hullámos papagáj lenne, egy kereskedésből asszem és nekem lesz lepasszolva.

Nem tudom, h mennyi idős, de mivel nemrég vette, ezért gondolom még nem nagy + nem tudom, h a kereskedésben milyen idősen árulják.


Tehát időket, h meddig legyen csak a kalitkában ?

Mennyi idő múlva nyúlkáljak be hozzá ?

Mikor engedjem ki ?

Mi az ami fontos lehet még gyors tűzoltásnak, h mindenképp tudnom kell, h ezt és ezt feltétlen meg kell tenni.


Utána olvasok most rögtön a neten, de aki tud ezekre válaszolni kérem tegye meg, hogy a papagáj jól tudja érezni magát nálam!

És írhattok pluszba jó papagájos oldalt, ami a hullámosokkal foglalkozik, hogy minél többet tudjak!


Nagyon szépen köszönöm!!



2021. máj. 10. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Aki lepasszolja a madarat ő nem tud segíteni, vagy cuccokat adni mellé?
2021. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Csak nyűg lesz neked az a madár...
2021. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem lenne könnyebb megmondani hogy figyelj, jelenleg nem fér bele az életembe egy papagáj tartása és gondozása? Vagy hogy nem vagyok rá felkészülve?
2021. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
32%
Szerintem jobb lett volna nemet mondani ennek az embernek. Értem én, hogy valami közbejött neki, de akkor is... Miért nem passzolta le egy kisállatkereskedésnél?
2021. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Egy apróság ...

A rács távolság a kalitkán

A nagyobbaknál előfordulhat hogy nagyobb a rés is.

Egy ismerősöm úgy járt,hogy kint volt a lakásban az összes (4) madár mire hazaért.

Azóta is szabadon vannak,de nála ez nem okozott gondot.

2021. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Figyi, leírok valamit:

38cm hosszú, 32 széles, 52 magas kalitkát találtam, ez nem az, amit említettem, ez egy másik.

A nagyobbat még keresnem kell!


De azért elmostam, szóval tiszta.

Pár napig (ha addig nem kerül elő) ebben a kalitkában is jó ?


A válaszokra kitérve:

1es, nem tud adni, fogalmam sincs miért, ő az ismerősöm, nem a barátom, ezért nem sokat tudok az életéről, de most nem is ez a legfontosabb, hanem a madár.

Kaját azt tud adni asszem.


2es, van be nem tervezett gyerek is :D arra sem lehet mondani, hogy nyűg.

Másnak nem tudja odaadni (elmondása szerint) én meg CSAK elmélkedtem rajta, hogy talán vennék. Ezért adja oda nekem.

(Egyébként meg ha kaptam volna a kérdéseimre válaszokat, akkor mááár sokkal többet tudnék, és idővel belejönnék. Mindig mindenben kezdő az ember.)


3as, kb válaszoltam :D


4es, nem tudom, de ha már így alakult és sürgős, és szerettem is volna, akkor most így kell helyt állni.


5ös, arra nem emlékszem, ennek a kalitka rácsának a távolsága 1,5 cm.


Am van itt olyan, aki tud a kérdésekre válaszolni, és van neki is madara ??

Azért köszi az eddigieket is!

2021. máj. 10. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem van madaram! Én tudok segíteni, sok oldalt végig olvastam már :)


Ülőrudak:

A legjobb, ha természetes fából van, a műanyagot kerüld el, attól talpfekélyt kaphat.


Legjobb fafajták:

-orgona

-mogyorófa

-nyárfa

-nyírfa


Kell neki egy társ, anélkül boldogtalan lesz, talán depressziós is.


Játékok :

-A tükröt és a hangos csengőket messzire kerüld el, személyiségzavart okoz.

-A tépett cérnát se javaslom, kihuzza a játékból, megeszi, osszegyulik a beleibe és bele is halhat.

-Az apró darabokra szetszedheto játékok sem jók, gondolom tudod miért.

-A függő játékokat és a hintákat, labdákat nagyon szeretik, de ugye minden madár más. Az enyém a falon szokott mászni "játékbol", úgyhogy lefoglalják magukat.



Táplálkozás :

-minden nap friss gyümi/zöldség/fűféle napi 1 adagot.

Zöldség:

-répa (nálunk kedvencük)

-cékla

-ubi

-paprika csuma (csipos paprika magja is mehet, nem érzik a csiposet, ellenben jó C-vitamin forrás)

A "K" betűs zöldségeket kerüld el, pl:

-káposzta

-karfiol

-stb


Gyümölcs: (igaz, gyümit ritkábban kell nekik adni, nagy a Cukor tartalmuk, ezért ezeket ritkábban)

-alma

-körte (nálunk kedvenc)

(huhh, hát bocsi most nem tudok többet)


Fűfélék:

-pitypang (levele, virága, szára)

-tyúkhúr (ezt imádják)

Ebből is ennyit tudok, de neten még írnak sokat


Elég ha 1 nap csak mondjuk egy adagot kapnak egy fajta növényből.


Lágyeleség:

-sótlan, főtt tojás

-félig megfőtt, szintén sótlan rizs

-laktózmentes túró


Kalitka:

Amit írtál, az elég kicsi.

A bolti kalitkák aránytalanul drágák, ezért javaslok egy régebbi bútort felújítani. Az enyémek nemsokára egy szekrénybe költöznek át, az ajtókat levesszuk róla és az elején háló lesz.

De!

Hacsak nem kinti röpdében vannak, minden napos több órás kiengedést igényelnek, különben elhízhatnak és tönkre mennek az ízületeik.


Madárhomok jó, ha van a kalitka alján, mert kell az emésztésüknek, és szeretnek benne futkározni.


Ha még kifelejtettem valamit és kérdésed van, nyugodtan írj :) ha nem tudok segíteni, tudok ajánlani olyan ember(eke)t akik biztosan tudnak.

2021. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kösziii!!!

Hatalmas pacsi 7es!! :)

Akkor majd írok priviben is! :))

2021. máj. 11. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!