Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel kezelhetem a papagájom...

Mivel kezelhetem a papagájom csőrét?

Figyelt kérdés
2 db hullámosom van,az egyiknek a csőrén mintha apró dudorok lennének és eldeformálódott.Atka lehet,vagy fertőzés?
2010. aug. 24. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt így nehéz megállapítani, szerintem a baj okozója rühösség, de nem vagyok benne biztos.

Az élősködő beássa magát a bőr elszarusodott rétegébe és ott járatokat hoz létre. Ily módon a szaruréteg szivacsos állományúvá alakítja, később azon kérges, pikkelyes, szűrőszerűen lyuggatott felrakódások, burjánzások keletkeznek - a beteg testrész deformálódik. Leggyakrabban a csőrön, a viaszhártyán, a szem környékén, ritkábban a kloáka környékén vagy a lábon látható. Kontakt úton terjed, a hideg és az ápolatlanság segíti terjedését.

Folyékony paraffinnal, fehér vazelinnel vagy perubalzsammal dörzsöljük be a beteg területet 3 egymást követő napon. Kiegészítés képpen A vitamint adj neki.


Ha valamiben segíthetek még, szólj nyugodtan!


Jobbulást a papagájodnak :)

2010. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Kifogom próbálni,remélem segíthetek vele rajt.Azt hiszem szegénykémet már így vehettem,csak egyre rosszabb lett neki.A másikat folyton nézegetem de azon semmi bajt nem fedeztem fel,remélem nem is kapja el.

Minden jót neked!Pár nap múlva írok,hogy mi van vele :)

2010. aug. 24. 19:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia!Sokkal jobban néz ki a madárkám amióta kezelem.Vazelinnek kenjük ami nem nagyon tetszik neki. :)A páromat össze-vissza csipkedi közben.Csak 3 napig használhatom vagy lehet tovább is?
2010. aug. 28. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Jajj, nagyon örülök, hogy jobban van a papagájod, sztem. nyugodtan folytasd a kezelést míg teljesen meg nem gyógyul :)
2010. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fú, nálam is ez volt, nagyon gáz. Elvittem állatorvoshoz, aztán levágott a csőréből kisollóval.

Ez valami olyan betegség vollt, hogy adott rá ilyen valami folyadékot és azzal kellett spriccelni a csőrét, de nem nagyon hagyta magát, mindig elmenekült, így nehéz volt, és valahogy megpuhult a csőre, aztán nem tudta koptatni, megnőtt megint tök hosszúra, aztán meg nem tudott enni, megint le kellett vágni... hát nem egyszerű.

2010. szept. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
biztos h atka nekünk is volt ilyen egy állatkereskedésbe meny el kérdezd meg h van e rá gyogyszere ha nincs akkor menj el egy állatpatikába
2010. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!