Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sikerült vkinek felnevelni,...

Sikerült vkinek felnevelni, elvadítani egy cinegét?

Figyelt kérdés

Széncinegéről van szó, eddig ilyet nem neveltem. Kiengedtem, de fél a többi cinkétől, legalábbis nem barátságos velük, még nem tud egyedül enni, visszajön kajáért. Ez a második napja szabadon.

Ha valaki engedett már el sikeresen, kérem írjon.

Fészekből kiesett, jól táplált, nem agyonkényeztetett teljesen röpképes madárról van szó.



2021. jún. 5. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget madármentéstől, nemzeti parktól. Akár emailben is tudnak segíteni, szerintem az hitelesebb forrás, mint a gyakori.
2021. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Igen, sokat láttam anno fenekpusztan a madárgyűrűző táborban sérült énekesmadarakat. Ezek nem megszelídültek csak visszajarnak kajálni de simán elvan a fajtarsaival is.

Sőt vannak akik megprobaltak ketrecbe tartani cinegeféléket ezek a madarak szenvednek sokszor elpusztultak, nem véletlenül illegális. Szerintem folytasd az etetését de ne tartsd fogva. Amúgy hidd el el lesz magától is, attól mert te nevelte vannak ösztönei amik jobban működnek ezeknél mint amit az embertől kapott.

2021. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# köszönöm, azt hittem, el fog repülni ahogy elengedem. Nem könnyű vele..:) de nagyon kedves kis cinege. Lassan egy hónapja nálam van.

A gond az, hogy dolgozni kell járjak hétköznap, ezért délután magára marad..

De ma volt 3.napja kint, sokat ügyesedett az első nap óta.

2021. jún. 6. 23:02
 4/4 A kérdező kommentje:
5.napon nyomtalanul eltűnt. Már eléggé el volt vadulva, nem engedte, hogy megfogjam, nem akart bejönni aludni, kukac sem kellett neki. Úgyhogy vagy elvitte a karvaly, vagy boldogan cindereg a haverjaival a környéken. Meg van gyűrűzve, úgyhogy ha látom, majd írok. Gondoljatok rá, hogy jó élete legyen (ha él).
2021. jún. 13. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!