Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj fajt válasszam,...

Melyik papagáj fajt válasszam, a hullámost vagy a nimfát? És ezeket az állatokat párban, vagy egyedül érdemes tartani? (papagáj vásárlás előtt állok)

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Minimum párban, tenyésztőtől, azt, amelyik jobban tetszik, a te döntésed.
2021. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Feltétlen ragaszkodsz ehez a két fajhoz? Ha nem, én a fisher törpepapagájt (szerintem a lutino a legszebb) ajánlanám. Nagyon barátságosak, könnyen kézhez szoktathatók, és nem olyan hangosak. Ha feltétlen ebből a két fajból kell választani, akkor nekem a hullámos papagáj jobban tetszik, de igazából mindkettő nagyon jó házikedvenc. Mindenképp párban az összeset, egyedül nagyon magányosak szegények, nem érzik jól magukat.
2021. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Anyukám sajnos nem nagyon engedi, hogy kettő papagájom legyen, mivel amikor még ő is ennyi idős volt, mint én, akkor volt neki 2 hullámos papagája. De azonban az egyik megölte a másikat. Nem tudom pontosan hogy ez mitől lehetett. Én is próbáltam neki elmagyarázni hogy ha veszünk, akkor mindenki azt írja, hogy minimum kettőt kell venni, de sajnos nem érti meg.
2021. júl. 3. 14:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálom valahogy rábeszélni :D
2021. júl. 3. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hím és egy nőstény legyen és ne testvérek. Egy párt vegyetek. Ezek párválasztó madarak, ha magányosak, akkor depressziósak lesznek. Ha csak egyet vehetsz akkor inkább ne vegyél, mert nagyon rossz nekik egyedül.
2021. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nimfa elvileg tovább él, úgy tudom szívósabbak is.
2021. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!