Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárfióka az út szélén, mit...

Madárfióka az út szélén, mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
A járdán találtam egy madárfiókát, ami még ki se fejlődött, de hallottam, hogy egy veréb csipog, az az anyja lehetett. Arrébb tettem a fiókát a járdáról, hogy ne lépjenek rá, és gondoltam, hogy akkor majd megtalálja az anyja. Mit kellett volna csinálnom?

2021. júl. 4. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennél többet nem hiszem, hogy tudtál volna tenni. Valószínűleg kiesett a fészekből. Sajnos, ha hazaviszed, kis cipős dobozba teszed, nagy valószínűséggel akkor is elpusztul, mi mindig így jártunk a fiókákkal, hiába láttuk el őket majdnem szakszerűen. Madármentésnek hiába szóltál volna, verebekkel nem igazán foglalkoznak, ha vadasparkba viszed, akkor meg sajnos eledel lett volna belőle. Szóval ne érezd magad rosszul, ennél többet nem tehettél, az is nagy szó, hogy legalább félreraktad. Vannak mocskos emberek akik még bántották is volna.
2021. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mást nem nagyon tehettél volna
2021. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg még pluszban körülnézhettél volna, hátha megtaláltad volna a fészket, bár nem egyszerű. Én eddig kétszer tettem vissza fiókát.

Illetve egyszer a kertemben lévő rigó fiókát egy kibélelt kis kosárban tettem fel a fára, ahol a többiek voltak és járt hozzá is az anyja etetni ugyanúgy. Jó tipp lehet a jövőre nézve :)

2021. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1# ez most komoly?

Tavaly neveltem fel egy verebet, szerencsésen becsatlakozott a társai közé.

Miért nem foglalkoznak verébfiókával?

Illetve biztos vagy benne, hogy a vadasparkok megetetik valamivel?

2021. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: Sajnos igen. Nem minden esetben ugyan, de a fészekből kiesett verebek nagy része sajnos már menthetetlen. Neked szerencséd volt, illetve annak a verébnek, amit találtál.
2021. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha élt a madárfióka, és meg tudtad volna oldani, vissza kellett volna tenned a fészekbe.
2022. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!