Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csökkent le a fecskéknek...

Miért csökkent le a fecskéknek a száma az utóbbi évtizedekben?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim mesélték, hogy az ő idejükben a fecskék százával repültek, tele voltak a villanykarók, szúnyogok gyakorlatilag nem voltak, hiszen mind összeszedték, ma meg alig-alig találkozni ezekkel a hasznos madarakkal, de szúnyogokkal annál inkább...

2021. júl. 6. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a sok gyomirtószer😢.
2021. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- Rovarirtó szerek

- Bármilyen hihetetlen, de az emberek irtják őket, és akadályozzák a fészekrakást. Sokszor hallani, hogy felújításkor leverik a fészket, meg behálózzák, mert zavarja őket az ürülék.

- Nincs háztáji állattartás. Én csak 48 éves vagyok, de én is emlékszem a fecskékkel teli villanydrótokra. Akkoriban szinte mindem háznál (legalábbis felénk) tartottak valamilyen jószágot. Tyúkudvar, disznó kb mindenhol volt, minden második utcában ló, meg tehén is. Trágyával, meg legyekkel. Volt bőven élelem a fecskéknek. Ma már ez sincs.

2021. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, nagyon sok tényező. Kevesebb a földön a pocsolya ami sarat hagy maga után amit építésre tudnának felhasználni a madarak. Aztán sok épületről leverik a fészkeket ami miatt kimaradnak párzási ciklusok. Vadon élő fecskék is már nagyon kevesen vannak, a legtöbb települések falán lakik.
2021. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a legmeghatározóbb ok, hogy egyre kevesebben tartanak már haszonállatokat, régen pedig szinte minden háznál voltak disznók, tehenek, baromfik...
2021. júl. 6. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy igen mert a növényevők ürüléke állítólag jó fecskefészek alapanyag.
2021. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rovarirtók, mérgezett rovarokat visznek a fiókáknak.

Az emberek nem.látják szívesen őket, fecskepelenka nem érdekli őket.

Nincs fészkelési hely.

100-asával ritkítja őket a megbolondított időjárás.

2021. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az a disznómennyiség, ami közel egyenletesen volt elosztva az országban, az most pár tucat telepen van.

ezeken a telepeken meg hatékony rovarirtást végeznek, alig van légy.


a baromfitartás inkább csak a verebeknek kedvezett az elszórt takarmányból.- a legyeknek meg inkább a nagyobb állatok trágyája volt a táptalaj.

2021. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!