Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Mostanába nagyon szemezgetek a papagájokkal mivel elég intelligensnek és aranyosaknak tűnnek és szeretnék egyet.

Olyat keresek ami intelligens,beszédes,közepes méretű és szeret bohóckodni.Még csak 15vagyok de a félretett pénzemből ugy gondolom képes lennék eltartani akár kettőt is ha nagyon szociális fajta.Szóval kérlek segítsetek



2021. júl. 8. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kék Norvég papagájt.
2021. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az Arara a legszebb,de lehet,hogy az túl ritka,vagy esezleg védett és nem biztos,hogy otthon lehet tartani.

De ki tudja...hátha....

2021. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Gondolom 15 évesen nem vet fel a pénz. Hullámos, vagy nimfa papagáj jöhet szóba.

Nemcsak a papagáj kerül pénzbe tágas kalitka, etető, itató, játékok, takarító eszközök is.

Takarítás lesz a madár után. A hullámos papagáj hajlamos szétköpködni a köleshéjat. A szobában röpködni kiengedett madár menet közben is pottyant amit a szárnycsapás szele a leglehetetlenebb helyekre csap oda.

2021. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Rozella papagájt vennék, a méret és a ész nics össze függésben mielőtt jönnének az "ara papagáj" kommentek
2021. júl. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként maximum hullámost vagy nimfát vehetsz, más fajt ne vállalj be kezdő madárnak. Nekik könnyű és egyszerű a tartásuk. Kalitka hosszra minimum 1 méter legyen (hosszra legyen több, ne magasságra). Minimum párban tartandó minden papagáj faj. Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Mindent megrágnak (fal, vezeték, bútor..), koszolnak, hullik a tolluk, nem szobatiszták. A huliknak be nem áll a csőre, hangutánzó képességük viszonylag jó. A nimfák dallamosan fütyülnek, megtanulni is átlagban csak dallamot tudnak.
2021. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

#2 Válaszadó! Kezdőnek ara-papagájt?

Láttam egy madár kiállításon egy ara ujjnyi vastag fenyőlécet roppantott szét csőrével unalmában.

Megesik néha, hogy a madár jól belecsíp a gazdiba, ha valami nem tetszik neki.

Egy hullámosnál még nem veszélyes, legfeljebb felordít a gazdi. De egy nagy madár ajaj ..

2021. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 papagájok lázadása XD.

Egyébként én úgy hallotam hogy egyes egyedek spontán csípnek. Igaz ez? Engem nem szoktak megcsípni.

2021. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!