Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki madárfióka kérdésben...

Valaki madárfióka kérdésben tapasztalt, tudna itt segíteni?

Figyelt kérdés

Pár hete történt, hogy egy feltehetőleg törött lábú rigót találtam egy betonút szélén. Ez nem volt túl szerencsés a madárra nézve, hiszen a városunk egyik legforgalmasább útjáról van szó. Így kézbe fogtam, és cipeltem magammal testvérem iskolájáig (ugyanis odatartottunk) ott pedig egy tanítónő lerakatta velem, mondván hogy megoldja magának. Puffogva, de kénytelen voltam magára hagyni. Másnap délután is ott volt, mozgásképtelenül, akkor már nem hagytam ott, futottam vele az állatorvoshoz, írtam 8 féle madármentő egyesületnek, amiből 7 azóta se írt vissza, és összetettem a két kezem. Etettem lisztkukaccal, dokinéni adott neki gyógyszert, bíztatta az életre, de sajnos estére feladta a harcot. Megsirattam, de elfogadtam szegényke sorsát. A mai nap, az unokatestvérem ment a tesómért, és találtak valami fiókát, szintén a betonon. (Azt már nem tudták megmondani, hogy hol, tehát vissza vinni sem tudom) Nem volt szívük otthagyni, féltették a macskától, és az emberek talpától. Unokatestvérem hazavitte, majd elegánsan rám, a nagy madármentőre bízta. Újra futottam le lisztkukacért, de ötletem sincs, hogy mi mást tudnék vele kezdeni. A madármentő egyesületek nevetve hanyagolják az üzeneteimet, én meg kihúzom az összes hajam szerencsétlen madárért. Google szerint erdei pinty lehet, fogalmam sincs mennyi idős, kevés tolla van azért. Szereztem neki egy fészket, piros lámpát tegyek fölé? Milyen gyakran etessem, és adjak-e neki vizet? Előzőleg az egyesület megszidott hogy ne merészeljem pipettából itatni, így most fogalmam sincs mit tegyek.

Köszönöm a segítséget.



2021. júl. 15. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
[link] őket próbáltad? Ne írásban, mert rengetegen írnak, telefonálj inkább.
2021. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A madámentők most csurig vannak munkával, nem bunkóságból nem válaszolnak, hanem azért, mert időnként aludniuk is kellene.

Itatni tilos, megfullad a víztől. A maximum amit lehet tenni ha úgy gondolod hogy szomjas lehet, hogy a lisztkukacot belemártod a vízbe mielőtt felkínálod neki.

Lámpa nem kell, hőség van.

2021. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a Madármentés válaszol (késő éjjel várható, elég egy! messenger üzenetet küldeni nekik normális hangnemben, amint lesz idejük elolvassák):

[link]

Vagy itt egy ügyeleti telefonszám a hortobágyi Madárkórházhoz: 30/535-64-84.

2021. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azabaj, hogy mikor havonta napi 30 hívásuk van, 300 fiókával, egy idő után belefásulnak, szrnak bele az egészbe, h te találtál egy madarat. Nálam is többször előfordult, h neveltem egy madarat teljesen jól volt, de hirtelen el kellett utazzak. Madármentőkre kellett bízzam, ahol rövid időn belül érdekes módon a madárka-meghalt..

Meg vannak fix ideáik, van aki nem itat egyáltalán(see above), van ski akkor is itat ha mégnincsen tolla, van aki türót ad neki, mások szerint a túró halálos stb..hidd el, olyanok mint a lolitikusok.

A fiókák talán akkor vannak a legjobb heyen, ha betanított, tapasztalt minden infóval ellátott civil vigyáz rájuk. Akinek persze van ideje.pl.nyugdíjas nénikék.

NAGYON FONTOS hogy megállapítsd a pontos fajt. Ha tollas, ugrálós nem kell neki lámpa. Ha erdei pinty, akkor a lisztkukac mellett mageredetű trutyikat is kell készíteni neki. Sosem neveltem pintyet ezért inkábbb nem adok tanácsot. Itt egy térkép, próbálkozz.

[link]

A lisztkukacot nehogy hidegen a hűtőből add. Mehetnek mellé gyümölcsök is, alma banán csereszbye dinnye.

2021. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!