Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma délután a házunknál fészkel...

Ma délután a házunknál fészkelő fecskepár egyik tagját elragadta egy madár, ami teljesen úgy nézett ki, mint az örvös galamb. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

3 m-ről láttam, meg mernék rá esküdni, hogy az volt, de utólag mégis elbizonytalanodtam, mert azt olvastam, hogy magvakat, bogyókat, legfeljebb csigát, gilisztát eszik.

Vagy milyen madár az, ami nagyon hasonlít rá? A kabasólyomról olvastam, hogy a füsti fecske fő ellensége, de annak vöröses a combja, és az egész lába izmos, hosszú, ennek pedig kis rövid lábai voltak, és úgy repült, mint egy galamb.

Lehetséges, hogy annyira nem talál egy alapjában növényi táplálékot fogyasztó madár ennivalót, hogy kisebb madarakat kezd el fogdosni?

Nagyon megrázó élmény volt, és az is aggaszt, hogy a megmaradt szülő képes lesz-e egymaga ellátni a fiókákat.



2021. júl. 19. 21:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatoddal kapcsolatban én megkérdeznék madármentőket, mert sokat tudnak segíteni mindenféle helyzetben.

RIP fecske :(

2021. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az örvös galamb kifejezetten félénk, kb kizárt, hogy akár 3 méterre megközelítsen, még azt se szereti, ha beállsz a fa alá amin ül. Méret és szín alapján az inkább kék vércse volt.
2021. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem örvös galamb volt az, mivel az magevő.


Vagy vércse, vagy karvaly. A karvaly hasonlít a galambra.

2021. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ez egy karvaly


[link]

2021. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez meg egy kék vércse


[link]

2021. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Felhívtam ma az Állatkertet, ott azt mondták, hogy ha a másik szülőt is elragadják, akkor szedjem ki a fiókákat a fészekből, és vigyem be őket hozzájuk, mert ők madármentést nem vállalnak.


Ez egy nagyobb világítóudvar, és az ajtóban álltam, nem láthattak, mikor berepültek. Az ötödiken lakunk, és a fecskék a földszinten készítettek fészket. Nagyon eldugott hely, oda senki nem jár be. Csodálkoztunk is, amikor láttuk őket le-fel szállni, hogy csak nem oda akarnak fészket rakni, mert hogy fognak onnan felszállni a kicsik, amikor majd repülni tanulnak, meg egész nap csak a szemben lévő falat látják majd.

Úgy látszik, már voltak rossz tapasztalataik, hogy ilyen nehezen megközelíthető helyen építettek fészket. Ha sikerül felnevelnie egyedül, mi lesz, ha fent már várja őket valamilyen ragadozó madár?

Amikor elvitte az egyik madarat, utána megint odaszállt arra a póznára, ahonnan könnyen látni, ha berepül a világítóudvarba. A korláthoz közel menve sikerült kétszer elzavarnom, de egész nap nem lehetek őrségben.

2021. júl. 19. 21:34
 7/21 anonim ***** válasza:
24%
Ez a természet rendje, hagyd őket békén.
2021. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én is nézegettem ma egy csomó ragadozómadarat, de egyikre sem ismertem rá, a két linkelt madárra sem. Pont olyan volt, mint egy örvös galamb. Évek óta látom őket az ablakból, ráismertem.

A ragadozómadaraknak hosszú combjuk van, ennek pedig kis rövid lábai voltak, mint a galambnak - de ezt már írtam. Én is nehezen tudom elhinni, amit láttam, de legjobban egy örvös galambra hasonlított. Én sem értem. Szegény fecske nagyon kétségbeesett hangokat hallatott. Utána meg hallottam, amint a párja hívogatta fent a tetőn, hisz ő nem látta, mi történt.

2021. júl. 19. 21:41
 9/21 A kérdező kommentje:
Még a fehér folt is megvolt a nyakán.
2021. júl. 19. 21:54
 10/21 anonim ***** válasza:

3 mentett galambot nevelek.

Félénkebb állatok,ha a fészküket/területüket védik(amit gondolom fecskék ellen tennének)akkor inkább turbékolnak/csípnek és szárnnyal csapnak de sosem úgy csapnak le mint a ragadozó madarak. Nem is erre van kitalálva a lábuk, ráadásul sztem túl pici a lábuk ahhoz,hogy elragadjanak egy fecskét.


Vagy valami nagyon vérengző galamb lehetett de szerintem 90% ,hogy nem az volt.

2021. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!