Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kikészülök a párom nimfáitól?

Kikészülök a párom nimfáitól?

Figyelt kérdés

Rohadt nehéz.

Nagyon szeretem a párom. Ő költözött hozzám, és mi sem volt természetesebb annál, minthogy ők is jönnek. Az elején örültem is neki.

Nekem tengerimalacaim vannak, akikre családtagként tekintek, így tudom mennyit jelentenek neki a madarai.

Több mint fél éve vannak itt, már egyszer voltam mélyponton velük kapcsolatban, de valahogy sikerült jobb hozzáállást produkálnom, a fentiek miatt.

De már nem bírom.

Hajnalban fütyülnek (két hím), hiába van lehúzva a redőny, és le is vannak takarva. Másik szobában vannak.

Abban a szobában vannak a malacok is, meg a hobby sarkom, így muszáj vagyok bemenni. Fülsértően rikoltoznak állandóan, ha bemegyek, ha nem.

Már rég nem használom a kis műhelyemet, olyan por jön belőlük, mindent telesz*rnak, leszedik a tapáétát. Nem viccelek, valahogy még a plafonon is kaki van.

De az állandó rikácsolás az, amitől tiszta ideg vagyok.

Próbáltam barátkozni, nagyon türelmesen, de semmi nem változott.

A barátom sem tud velük mit csinálni. Az egyik madár ideggyenge, rossz helyről jött, és állandóan pánikoltabba másikat is.

A barátomat nagyon szeretem, ha ő állna elő ezzel, hogy nem bír tovább együtt élni az én állataimmal, nem tudnám mit tegyek...

Egy világ dőlne össze bennem.

Tanácstalan és idegileg ki vagyok, mi lenne a megoldás?


2021. júl. 23. 23:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Pánikoltatja*
2021. júl. 23. 23:20
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Miért vannak szabadon a szobában?
2021. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Megfelelő fogalkozás és ellátás mellet alig van visítás. A visítás azt jelenti, hogyvalami nem tetszik neki, valamin gondvan. Szóval, ha mindig visítanak, valami nem oké a tartásukkal. Rendszeres reptetés, levegőztetés (kalitkát kirakni félárnyékba), zöldség, gyümölcs, szépia, madárhomok, ágak rágcsálni stb. Ha rossz helyről is volt a másik, ennyi idő után már elhagyja az ilyen jellegű viselkedést.
2021. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Reptetés, szellőztetés, szépia, madárhomok, foglalkozás meg van.

A zöldségektől, gyümölcsöktől is félnek. Hiába tettünk bármit, eddig odafonnyadt.

Amúgy a madárhomokra se bagóznak.


Azért hálás vagyok minden tanácsért.

2021. júl. 24. 07:31
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Panelben van?

Lehetne egy kinti voliert venni esetleg. Szemmagasság fölött vannak a kalitkában?

2021. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Zöldség, gyümölcs mindig ugyanoda legyen téve, a kalitka rácsa közé, mindig ugyanoda.

Úgy fest, a tengerimalacok miatt félnek. Vigyétek át a malacokat a szobátokba. Így kiderül, változik-e a helyzet. Napi 12 óra alvás biztosítva legyen számukra. Legyen kiülőjük, ágak, amin mászkálhatnak, játékok. Tükör, csengő, szálas kötél tilos.

2021. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Nem lehet,hogy egy kicsit..eltúlzod? 🤨

Nem szeretem az ennyire mindent drámaként megélő és túl reagáló embereket.Tényleg,ez csak madárfütyülés,ha nyitva hagyod az ablakot is egész reggel ezt hallgathatod a kintiektől már hajnaltól.Nappal meg azért csak nem baj,hogy ők is mernek csipogni.A madár csipog,a kutya ugat,a macska nyávog..

2021. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Talán nem állandó jelleggel, fülsértően. Az én macskámnak egyébként egy hangja nem volt.
2021. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, a pontozásból ítélve úgy látom vmi ilyesmit akarsz hallani: igen igazad van meg kell szabadulni az elviswlhetetlen lármát okozó papagájoktól, esetleg szétmentek, ami az ő hibája lesz.

Kár az a sok gyümölcs a belükbe, ki jell őket dobni a francba mindenestől.

Ezt akartad hallani vagy ilyesmit? Igen, neked van igazad, mindenki más hülye, a papagájok is.

Madármentéssel foglalkozom, mellette tanár vagyok. Nem találkoztam még elviselhetetlen madárral, valahogy mindig meg tudtam oldani érdekes módon, úgy hogy több faj is volt egyszerre a lakásban. A takarítást meg az alvást is.

Elviselhetetlen emberekkel, szülőkkel viszont annál inkább találkoztam, találkozom.

2021. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

9

Gusztustalan egy tanár lehetel te.


És egyre inkább irtózom az állatbarátoktól.

2021. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!