Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A régi és az új papagáj miért...

A régi és az új papagáj miért nem fogadják el egymást? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van egy kb 3 éves hím nimfa papagájom, Gyurika kézhez szoktatva és gondoltam veszek mellé egy másikat. (tojóra gondoltam) Mert általában kollégiumban vagyok és ne legyen otthon egyedül el is határoztam egy tenyésztőtől vásároltam is a most kb 3 hónapos Csipikét. Első nap külön ketrecbe voltak a nagyba Gyurika és régen volt egy hullámosom tehát az a ketrec nagyon kicsi volt abba tettem Csipikét de állandóan repkedett és be akadt a szárnya ezért átraktam a nagy ketrecbe Gyurika mellé. Azóta is figyelmen kívűl hagyják egymást ha valamelyik hozzá ér véletlen a másikhoz azonnal csípik egymást kb 2 hete van nálam a fiatal nimfa és nem jönnek ki jól egymással. Ez fog változni az idő múlásával? Mit tudnék velük kezdeni?

Tanácsokat, tippeket nagyon szívesen megfogadok.

18/L



2021. aug. 7. 12:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Csipike is hím?
2021. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
47%
Ja látom tojó. Akkor nincs ötletem.
2021. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem azonnal kellett volna összerakni őket, hanem szépen, fokozatosan szoktatni egymáshoz! Mekkora a nagy ketrec? Ki szoktátok engedni őket reptetni?
2021. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze nyitva van egész nap a ketrec ajtó ki be járkálnak.
2021. aug. 7. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, az szuper. Adj nekik időt megbarátkozni. Ha nem támadják durván egymást, nem lesz gond.
2021. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A régi papagályod úgy érezheti, a saját területére került egy bitorló, míg a jövevény meg feszélyezve érzi magát "másnak" a területén. Esetleg próbáld meg egy kis időre egy semlegesebb helyen tartani őket, pl. kiengedve a szobában vagy egy másik kalitkában.
2021. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántják komolyan egymást, idővel várhatóan majd összebarátkoznak. Gondolom a fiatal is kézhez van/lesz szoktatva, egyszerűen a csemegéket kínáld kézből nekik. Először mindkettőnek külön-külön, hogy ne legyen veszekedés belőle, aztán lehet közelíteni a két finomságot - és a madarakat - egymáshoz.
2021. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Imádják a kölest es egészen addig amíg nem érnek egymáshoz el is vannak egymás mellett durvább harc szerencsére nincs köszönöm a kommenteket. szerintetek tegyem át a régi papagájt a kisebb ketrecbe kis időre?( csak mert ő a nyugodtabb és nem repked a ketrecbe)
2021. aug. 7. 16:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd őket így, ahogy most vannak. Ha külön lesznek soha nem fognak cimbizni.
2021. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak papagájaim(később kis papagájaik) akkor azt hallottam hogy nem mindegy a korkülönbség.
2021. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!