Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki tud Vas megyében...

Valaki tud Vas megyében kisállat kereskedést, ahol lehet kapni papagájt?

Figyelt kérdés
Olyan kisállat kereskedést keresek Vas megyében ahol lehet kapni papagájt (hullámos, nimfa vagy Sándor). A válaszokat előre is köszönöm.

2021. aug. 15. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Vásárlás előtt tessék olvasni a témában! Kereskedésből nem ajánlott madarat (sem más állatot) venni. Betegek, belterjesek lehetnek. Tenyésztőket keress fel. Vannak Fb csoportok, ott találsz. Kezdő madártartóként csak hulit vagy nimfát tarthatsz, kis és nagy sanyit felejtsd is el rögtön. Kalitka mérete hosszra 1 méter legyen minimum, ne torony kalitkát vegyél. Mindennapos röptetésre van szükségük, madárbiztos szobában. Minden papagáj faj minimum párban tartandó. Minden összerágnak (fal, tapéta, bútor), nem szobatiszták, hullik a tolluk, szétszórják a magokat. Ezekkel tisztában vagy? Cirka 15 évre vállalod a felelősséget értük. Ha komolyan gondolod, hogy bele vágsz, készülj is fel rá.
2021. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Már olvastam a témában, főként a nimfa papagájokról (és lehetőleg olyat is szándékozok venni)., valamint még szeretnék róluk még többet megtudni, mivel mégis csak egy élőlényt szeretnék venni, ami sok odafigyelést igényel... igen ezzel mind tisztában vagyok. Édesanyámnak voltak régen hullámos papagájai, tudom hogy mennyire "rosszcsontok" tudnak lenni (szétszórják a kaját rendesen). Mindenképp 2-t szándékoztam venni, tudom hogy a legtöbb madárfajta nem bírja a magányt. A kalitka az bőven megfelel (még amit leírtál az alapján is), valamint a többi tényezővel is tisztában vagyok (tollhullás, csőrkoptatás, piszkítás, hosszú életkor stb.) Valamint még annyi, hogy nem ez az első háziállatunk. Ezeken kívül voltak sziámi harcoshalaink, ékszerteknősünk, hörcsögünk, több macskánk és kutyánk (valamint a fentebb írt hullámos papagájok). Köszönöm a "felvilágosítást", de nem egy tanulatlan 9 éves vagyok, aki anyukának ki könyörgi a papagájt amiről nem tud semmit és 1 hét múlva elpusztul :D

Abban az egyben viszont teljes mértékben egyet értek, hogy a kereskedésekben beltenyészet van, ezért sok a beteg, genetikailag nem megfelelő állat ott. Erre nem igazán figyeltem amikor írtam, pedig tisztában vagyok ezzel.

2021. aug. 15. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. A kérdésedben kereskedés szerepel, nem tenyésztő. Nem kell magyarázkodnod, de ha annyira jártas vagy a témában, illik tudni, hogy honnan szabad állatot vásárolni és honnan nem. És illik tudni, hogy mi a különbség a 2 fogalom között. Nem kötözködésnek szántam, de a kereskedés felkeresésének gondolata csak a felkészületlen állattartóké. Mind1. Facebook-on van rengeteg papis csoport, ott van bőven tenyésztő.
2021. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#1 vagy #3 Az a baj, hogy igazából szinte mindent tudok róluk, csak azt nem hogy hol/kitől érdemes venni. (ilyen szempontból lehet hogy kezdő vagyok) Amikor Axi vásárlás előtt álltam, akkor olvastam egy csoportban, hogy kereskedésből semmiképp ne, mert általában beltenyésztés van, de találtam egy olyan kereskedést (Happy Zoo, Szombathely) akiknek saját tenyészetük van, és csak elismert állat tenyésztőtől vesznek állatokat. Ezért lehet hogy vannak rendes kisállat kereskedések, ahol nincs beltenyészet, csak nagyon ritkák.
2021. aug. 15. 21:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!