Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A standard hullámos papagájnak...

A standard hullámos papagájnak, vagy a normál hullámos papagájnak jobb a hangutánzó képessége?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani hullámos papagájokat, és szeretnék nekik majd megtanítani néhány szót. Azt olvastam, (és láttam róla videókat is) hogy a hullámos papagájoknak megvan ez a képességük, hogy utánozzák a beszédet. Azt viszont sehol sem láttam, hogy a standard és a normál hullámos papagáj utánozóképességében van-e különbség. Igaz, hogy csak külsejükben különböznek, vagy tulajdonságaikban is? Melyiket ajánljátok jobban?

Köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 17. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A standard. A vadalakúak nehezen taníthatóak és csipkednek. A standard barátságos és könnyen tanítható. Habár nem értelemből fognak beszélni és soha nem fognak válaszolni a kérdésekre, nem félnek csevegni (más papagájok képesek minimálisan megtanulni a nyelvet pl.: Szín felismerés). Minél, nagyobb egy papagáj helye és több van annál beszédesebb lesz mintha egymást akarnák túltolni a nagy hely miadt meg a boldogságtól fognak beszélni nem pedig azért, hogy valaki kiszabadítsa őt.
2021. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Nincs eltérés. A hangutánzó képesség leginkább egyedhez kötött.
2021. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Milyet vettél végül kérdező? A standard inkább kiállításokra való, ízlés kérdése is, ki milyet tart. Én a normál "vadas" badzsikat jobban szeretem, ellenállóbbak, meg nekem kinézetre jobban bejönnek, olyan cukikábbak szerintem - de ízlésekről nem vitatkozunk. YouTube-on van sok videó, mindkét verzió egyedeit meg lehet tanítani, ha a személyiségük fogékony az ilyesmire, és nagyon sokat foglalkozol velük. 2-essel értek egyet, tényleg a személyiség a mérvadó. És ha stand upolni nem is fog neked soha, kézhez nem túl nehéz őket szoktatni, nagyon aranyosan másznak az emberen. YouTube-on Disco, Kiwi, Pixel, a magyarok közül pedig Robika és Gyurika (a sásmadaras előadása óriási), meg a káromkodós Peti óriási egyéniségek és elég tehetségesek is.
2021. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!