Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez jó ketrec lenne?

Ez jó ketrec lenne?

Figyelt kérdés

[link]


Kettő darab nimfapapagájról lenne szó.



2021. okt. 2. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz szerintem. Az egyik oldalt takard el valamivel. A madarak nem szeretik, ha annyira kitett helyen vannak. Illetve akkor stresszelnek legkevésbé, ha szemmagasság fölött vannak. Ez a kalitka annál jóval alacsonyabb.

Ami a másik prblémája, hogy jobb lenne, ha szélesebb lenne, mert gy csak függőlegesen tudnának repülni, mint a helikopter. Az pedig nem meg nekik, max.a kolibriknak. Emellett persze ki is kell engedni őket, ha lehet naponta pár órára.

2021. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Torony kalitkát nem érdemes és nem ajánlott venni. Hosszra legyen nagyobb, ne magasságra.
2021. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Nimfának min. 150 cm hosszú kellene. Ok, lehet mondani, hogy a 12 cm nem számít, de az a lényeg, hogy ez kellene legyen a minimum, nem pedig az ideális. Nekem 2 hullámosom van, de nagyobb kalitkát csináltam nekik, mint ez. Én azt tanácsolom, méretre csinálj vagy csináltass olyan nagyot, amilyen nagyot csak el tudsz helyezni. Nimfáknál én min. 2 méter hosszban gondolkoznék.
2021. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

és ez elég lenne?:


[link]

2021. okt. 2. 21:10
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ez jóval jobb.
2021. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A második meg kisebb, csak 80*50*130. És utóbbi a magasság. Teljesen alkalmatlan nimfáknak.
2021. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tudna valaki ajánlani nekem megfelelő ketrecet, vagy oldalt, ahol vannak?
2021. okt. 3. 10:20
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]


????

2021. okt. 3. 13:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez megint az elsőnél is kisebb, és az is KICSI! Attól egyik sem lesz hosszabb, mint 150 cm, hogy ide belinkeled! - És nem, kész kalitkát nem tudok linkelni, szerintem csináltass!
2021. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Ilyen esetben érdemesebb madárházat csinálni..

Szerintem egyik válaszolónak sincs otthon másfél méter hosszú kalitkája, sőt, szerintem még olyan sincs, mint amiket linkeltél.

Nyugodtan meg lehet engem cáfolni, csak tessék, bátran küldeni a fényképeket az otthoni kalitkákról (nem stock fotó! mobillal készült saját feltöltött!)

Ha pl. a 2. vagy a 3. kerül megvételre, szerintem már az is vállalható. Kevés kivétellel általában sokkal kisebb kalitkákban senyvesztik a madarakat ráadásul egyedül.

Ha kiengeded naponta őket, akkor szerintem jók a kalitkák (chewy, amazon). Ha nem engeded ki őket, akkor kell nekik egy saját szoba.

Akiknek pedig jár a szájuk, azért jár, mert arc és név nélkül kell adni a kommenteket, nem ők fizetik ki a kalitkát, és erőt merítenek abból, hogy mániákusan kioktatnak embereket, lepontoznak mindent, ami nekik nem tetszik. Kinek mi a stílusa.

Csináltathatsz is, az alapanyagokat kérd számon a mestertől. Jófogáson láttam a nyáron hirdetést. Nem mindegy milyen fa, milyen fém és milyen festék kerül rá.

De ne haragudj, nincs időm most megkeresni neked pontosan.

2021. okt. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!