Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ha a papagájom a...

Mit tegyek ha a papagájom a növényre száll? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A másfél éves, hím, baraband papagájom, ha kiengedjük, általánosságban első úti célja a fikuszunk. Kettő darab, nagyjából másfél méteres fikuszunk van. Igen, tudom hogy a fikusz mérgező a madárnak, ezért is írok itt. Elég fárasztó a papagáj után rohangálni ha kint van, mert nem eheti meg a növény leveleit. A szüleim nagyon szeretik a fikuszokat, és nem nagyon akarják kitenni őket a nappaliból.


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám a papagájomat arról leszoktatni hogy a szobanövényre szálljon? Van erre egy jó módszer? Úgy hogy esetlegesen ne kelljen a fikusznak mennie?


Ui: Kérem tartózkodjatok az olyan válaszoktól hogy:

"Akkor ne tarts papagájt!" mert ezekkel az amúgy sértő beszólásokkal nem megyek semmire. A papagájra vigyázunk, nem eszik a fikuszból. Ha kell, természetesen elvisszük a növényeket, de jobb lenne egy kicsit "nyer-nyer"-ebb helyzet.



2021. okt. 29. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Mire vártál ? A természetben is növényekre száll és nem a tv tetejére.
2021. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Tapsold meg, hogy milyen ügyes.
2021. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja megcsipkedni a fikuszt, eléggé finnyásak
2021. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. #1 válaszadó, nem vártam semmire, tudom hogy a papagájom a növényre száll, mert ilyen az ösztöne. Ezért írtam itt. Hogy tudtok-e ebben segíteni, hogy hogy szoktatom le erről. Bocsánat, de a többi választ se nagyon értem. Mért tapsolnám meg a madaram mert rászállt a számára mérgező növényre? Ha ez cinizmus, akkor értem, és "köszönöm". Ha nem az, akkor meg nem értem.

#4 válaszadó, van értelme annak amit írtál, de sajnos már előfordult hogy a papagáj a növény levele után kapott, és egyszer-kétszer le is tudott csípni belőle egy darabot.


Igazából most már csak úgy száll rá, mintha idegesíteni akarna minket. Rászáll a fikusz egyik ágára, és arra vár hogy a ház másik feléből loholjunk oda hozzá.

2021. okt. 29. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!