Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit jelenthet az, ha a papagáj...

Mit jelenthet az, ha a papagájom időnként felborzolja a csőre alatti tollakat, úgy mond a tokáját, vagy a begyét, nem tudom hogy mondják ezt? Ilyenkor ideges, össze vissza mászkál és csicsog.

Figyelt kérdés
A hím baraband papagájom időnként felborzolja a csőre alatti tollakat, és ilyenkor elkezd össze vissza mászkálni, hangosan csicsogni, és ideges lesz. Ezek a "rohamok" egy ideig tartanak, aztán megnyugszik, és minden megy tovább úgy ahogy volt, de kezdek aggódni miatta.

2021. okt. 29. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Barraband, nem baraband. Nehéz kitalálni, hogy mit jelent? Izgatottság, feszültség, tele van energiával, amit nem tud levezetni. Olyasmi, mint mikor a karodon, vagy a kutya hátán feláll a szőr. A toll és a szőr helyzete is az állat hangulatát tükrözi, a testbeszéd része. Ha kalitkában csinálja, akkor engedd ki, mert pont azért csinálja, hogy repülhessen, levezesse a feszültséget, energiáját.
2021. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez sok mindent meg magyaráz. Ezek szerint ha kint van, és ezt csinálja, lehet hogy izgatott, vagy idegeges. Ilyenkor jobb békén hagyni egy kicsit, vagy pont hogy kezdjek el vele játszani?
2021. okt. 29. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Udvarlási szokas is. A papagájok társas lények, venned kéne mellé még egy papagájt.


Amugy akkor is szokták csinálni ha nyugodtak és a másik kurkássza a csőrével.

2021. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem frusztrált az egyedüllét miatt. 3-as vagyok. Szóval udvarláskor is szokták borzolni a tollukat.


De a viselkedésének a jele a társtalan frusztráltság szerintem.

2021. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha kint van, akkor is lehet izgatott, vagy feszült. Például az időjárás változást, frontokat is megérzik, az is okozhatja a benne lévő feszültséget és még megannyi minden. A #3-4 válaszával is egyetértek, pár nélkül magányos és feszült lesz, mert boldogtalan.
2021. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!