Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet a macskám FIP-es (víruso...

Lehet a macskám FIP-es (vírusos hashártyagyulladás)? Akinek már volt hasonló macskája!

Figyelt kérdés

Kb. másfél-egy hónapja vettem észre, hogy a 10 éves cicám soványabb lett, gyengébb és alig-alig evett, bár napjában többször evett de nagyon keveset, és sokat gubbasztott.

Aztán ilyen is maradt bár antibiotikumtól jobban lett és jobb lett az étvágya is, kezdett jobban lenni.

De nem hízott meg.

Mostanában vettem észre hogy kissé nagy de puha a hasa, és nehezen lélegzik, azaz inkább gyorsan veszi a levegőt.

A mellén a bordáján kívül kis puha vizenyős részt tapintottam ki több helyen. Láza, hőemelkedése is volt többször is, a láza 39,5 C fok volt.

Van, amikor alig tud aludni, de a mellére óvatosan feszik rá.

Étvágya változó, de túl sokat nem eszik, sovány, széklete száraz, kevés vizet iszik, de sokat vizel.

Csak főtt csirkehúst- májat, és konzervet kap.


Csak az írjon, akinek volt ilyen!

(tudom, hogy a hashártyagyulladás gyógyíthatatlan, és volt régen ilyen cicám).


2010. szept. 3. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatorvos!!!!
2010. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos több esetben volt FIP-es cica, jellemző tünetei hogy a hasuk borzasztó nagyra dagad fel, és a leginkább jellemző, amiről biztosan lehet tudni a fertőzöttséget, hogy nagyon élénk sötét sárga a vizelet.

Van száraz formája is, ahol nem dagad fel a has, ezt nagyon nehéz megállapítani, de a vizelet itt is jó útmutató lehet. Biztosat azonban csak speciális teszttel lehet mondani, amit az állatorvos tud végezni. Feltétlenül vidd el a cicát állatorvoshoz, mert FIP-en kívül még több más baja is lehet a tünetek alapján.

2010. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
intenzív sárga vizelet, ezt még nem figyeltem, de megnézem. Neki nem is olyan nagy a hasa, mert volt nekünk FIP-es cicánk, annak csak a hasával és az étvágy-hiánnyal volt baj. Meghalt, hiába vittem el a cicát orvoshoz.
2010. szept. 3. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!