Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen élősködő/parazita lehet?

Rionen kérdése:

Milyen élősködő/parazita lehet?

Figyelt kérdés
Ma háztáji tyúkot vágtam. A tyúkok normálisan néztek ki, teljes szép színű tollazattal. Viszont a forrázásnál és a fosztásnál olyan valamikkel találkoztam amiket eddig csak horror fimben láttam. A kitépett tollak tokhelyéből lárvák másztak elő. Semmi indokolatlan bőrszíne se véraláfutása nem volt a pipiknek. Onnan tudom, hogy lárva/féreg volt mert volt eleje és vége. És különböző méretűek voltak. Még a vékony emésztő traktusuk is volt. Leginkább a püspök falat mögötti háti részen voltak, de egy kapitális méretű a szárnyból bújt elő. A "fertőzött" két tyúkot tokkal vonóval kidobtam. De érdekelne h mi a fene volt, hogy a maradék tyúkból kiirthassam.

2021. nov. 7. 18:15
 1/6 Anonimusz7 válasza:
75%
Nem nagyon tudok segíteni, mert városi vagyok, de a nyak, szív férgesség nagyon gyakori, elkell vinni a csirkéket/kakasokat az állatorvoshoz, vagy esetleg be kell oltatni őket, de az káros lehet a megevésénél az egézségedre.
2021. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bélélféreggel találkoztam már, bár csak sertésnél, de ezek bőrön keresztül távoztak. A szívférgesség akut esetben melankóliátt okozna meg légszomjat. Ezeknek nem volt, csak már télire nem akartam megtartani őket mert nem tojtak már túl jól. De ez tényleg marha fura volt.
2021. nov. 7. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Légynyüvesség. Beköpték őket a legyek. Iszonyatosan gyors pusztítást végeznek az állaton. Lerakás után a petéből 8-24 óra múlva kelnek ki a lárvák. Én pulykával jártam így, külön kellett tenni, mert fáj a lába és a többi bántotta. Este becsuktam a helyére, reggelre már fura volt a hátán a toll, ezért megnéztem. Tele volt az egész háta és borzalmas látvány volt, hogy élve zabálják fel szerencsétlent. Gondolom nálad is sok eső esett a napokban. Általában kezeletlen sebre mennek, de a párás, nedves, meleg, bélsaras hely is vonzza őket. Nézd át a maradék tyúkot. A lárvákat lehetőség szerint ki kell szedni és külső élősködők elleni szerrel kell a tyúkokat lekezelni. Bakteriális fertőzést is kaphatnak a lárváktól, arra antibiotikumot kell kapniuk. Ha elhatalmasodott a fertőzés, akkor viszont nincs értelme tovább szenvedni hagyni az állatot.
2021. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha a háta és a szárnya, püspökfalat részük volt érintett, akkor esetleg a kakas által karmolt nyomok férgesedhettek be?

Ilyet tényleg nem hallottam, állatorvosnak jelentsd ez meghaladja a gyakorit..

2021. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyermekkorban tartottunk csirkéket. Azoknak soha semmi bajuk nem volt. Ezek augusztus óta már 2szer voltak náthásak, most meg ez. Csak egy kis házitojást akartam, meg nagyritkán egy pörit meg húslevest. De most m@r kezd telelenni a hócipőm velük...
2021. nov. 8. 06:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Légylárvák lesznek azok
2021. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!