Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van olyan papagájféle ?

Van olyan papagájféle ?

Figyelt kérdés
.... ami azonos helyre jár üríteni ? Gondoltam bővíteném egy madárral a házi állatkertemet, de mivel nem akarom kalitkában tartani, így felmerül a kérdés, hogy mennyire potyogtatja összevissza.

2021. dec. 1. 00:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem is kalitkába valók, természetes, hogy ki kell őket engedni és ennek velejárója az ürülék. A madarak, papagájok társas állatok, tehát egyedül tartani őket nem szabad. Kezdőként csak nimfát vagy hullámost tarthatsz. A szobatisztaság a madarakra nem jellemző, maximum megtanítani tudod nekik. Kb 20 percenként ürítenek, folyamatosan figyelned kéne mind a 2 madarat és mikor látod az ürítési szándékot, egy bizonyos helyre kell vinni őket és jutalomfalattal, dícsérettel jutalmazni.
2021. dec. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg megtanulhatják a szobatisztaságot, hallottam már ilyenről, de ezzel óvatosnak kell lenni, mert félreértelmezhetik, hogy miért kapták a jutalomfalatot, aminek egészségügyi kockázata van.

Milyen állataid vannak most?

2021. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

"Kezdőként csak nimfát vagy hullámost tarthatsz."


Mit értesz az alatt, hoyg csak ezeket tarhatja? Ki akadályozná meg, ha más fajtákat is akarna bárki is tartani?


Kérdezö: madarakat nem igazán lehet rászoktatni, hogy csak egy helyen végezzék a dolgukat, a helyedben nem próbálkoznék ezzel.

2021. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
#3 Ezeket ajánlott. Ezeknek a fajoknak könnyű a tartása, könnyű az etetése, viszonylag kis helyet igényelnek, könnyen szelídülnek. Értelemszerűen nem tarthat kapásból arát vagy jákót, mert nem ért hozzájuk és ez a madárra és az emberre nézve sem jó. Az étrend, etetés is eltérő a fajoknál. Kutyáknál is van olyan fajta, ami kezdő kutyatartónak is nyugodtan való, mert könnyű kezelni. Aztán vannak olyanok, amihez igencsak tapasztalt gazdi kell. Érted már? Egyébként a madaraknál fajok vannak, nem fajták.
2021. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

A maddár nem fogja fel a szobatisztaság dolgot. Nagyon gyors az anyagcseréje, nem tudja visszatartani. Ott fog üríteni, ahol éppen rájön.

És nem fogja fel az ok-okozati dolgot sem azzal kapcsolatban, ha te leszidod, amiért odaszart. Mert nem fogja hibának felfogni. Tehát lehetetlen szobatisztává nevelni. Így ne tarts madarat, mert össze-vissza fog szarni. Ami amúgy nem büdös, nem kenődik szét, mert egy kis "burokban" van, hamar megszárad és könnyen feltakarítható.

2021. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

4-es: higgadj már le.

Természetesen kezdöknek ezeket JAVASOLJÁK, de olyan nincs, hogy mást nem tarthatnak.

Másrészt hiába tanulod meg egy hullámos tartását, egy ara tartásá ettöl függetlenül még ugyanolyan ismeretlen dolog lesz, mintha elötte nem lett volna hullámosod.

A papagájoknál vannak fajok és vannak fajták is, ebbe kár belekötni.

Mellesleg több mint 30 éve tartok sokféle papagáj fajt és fajtát, ezért tudom, mindegyik más-más módszert igényel, söt még azonos fajon belül is vannak eltérö igényeik.

2021. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
#6 Te kötöttél belém és továbbra is kioktatni próbálsz, meg kiforgatni a szavaim. Pont az írtam, hogy vannak "fokoztatok" a madártartásban, erre nekem esel, hogy hullámos után az ara tartása ismeretlen lesz. 🤦‍♀️ Először a könnyű tartásúak (nimfa, hullámos), aztán a nehezebb tartásúak (nap, pyrrhura stb), végül a nehéz tartásúak, ahova az ara is sorolható. Ne értetlenkedj és ne köss belém a "szakértelmeddel". Köszi.
2021. dec. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%

Szervusztok magyarok!

Üdv a gyakorin!

Veszekedünk, cseszegetjük egymást, mert mindenki jobban tudja, pökhendi primitív suttyók vagyunk!

És lepontozzuk azt, aki megírja az igazságot!

Ezek vagyunk mi!

2021. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Na én nem szoktam negatívot adni. Ha adok az csak pozitív. Sokan még akkor is nyomják a pirosat, ha az illető kérdez valamit.
2021. dec. 1. 16:52
 10/19 A kérdező kommentje:
Kiosztottam a lepontozottaknak a pozitívot, hogy javítsunk a dolgon. Nagyon régen volt valami kérdés, ahol vagy 15-en mondták a magukét, én meg az ellenkezőjét. Annyira le lettem pontozva, hogy nem álltam meg a lábamon. Aztán elkezdtem keresni az irodalomban és linkekkel támasztottam alá az igazamat. Senki nem mondta utána, hogy ja bocsi. Mindenki sunnyogott. Szóval óvatosan a negatívokkal. Érvekkel alátámasztani hasznosabb.
2021. dec. 1. 17:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!