Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez tényleg mérgező a tyúkoknak?

Ez tényleg mérgező a tyúkoknak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt baromfitartó, pár hónapja van 2 tyúkom, rám sózta Őket költöző szomszéd, így etetem Őket és igyekszem minél jobb életet biztosítani nekik, levágni nem akarom majd Őket…


35-40% búzát, illetve 35-40% kukoricát kapnak enni, a maradék meg magkeverék.

Szokott benne lenni lenmag, kendermag, fénymag, néha napraforgómag, stb.


És akkor ezen túl szoktam még nekik adni heti egy alkalommal zöldség maradékot.


Most találtam az interneten ezt a listát, hogy EZEKET NEM SZABAD NEKIK ADNI:


a burgonya (zöld, nyers, sérült részek, héjak, hajtások),

paradicsom (zöld, szár, bőr),

padlizsán (nyers, bőr),

kaliforniai paprika (zöld, bőr),

chili,

nyers vörös vagy fehér bab (hüvely is),

hagyma,

mogyoróhagyma,

a póréhagyma.


Igaz ez?

Ezeket tényleg nem szabad adni nekik?


Mert például póréhagymát már többször adtam nekik és nem vettem észre, hogy bajuk lett volna Tőle.

Most pedig gondoltam oda adom azt a paradicsomot, ami megmaradt, főzésnél nem használtam fel…

De akkor inkább ne adjam?


Illetve láttam olyan bolti csirketápot, amiben elve volt vörös bab.

Akkor azt csak szabad adni nekik, a listával ellentétesen? Nem? (mondjuk azt még sosem adtam nekik)


Előre is köszi a válaszokat!



2021. dec. 5. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan bedobhatsz mindent amit leírtál, a tyúkok (és általában az állatok) tudni fogják mi ehető és mi nem. Egyébként a leírtak nagy részét több mint 40 éve etetem velük.
2021. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Kalciumot kellene adni nekik, a legegyszerűbb a táposnál kapható mészgritt vagy valami hasonló.
2021. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Amikor voltak tyúkjaink a chilin kívül mindent adtunk nekik, nem lett semmi bajuk tőle, meg kiválogatták maguknak, hogy mi ehető es mi nem...
2021. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2.5 hónapja vannak nálam, meg még nagyon fiatalok amúgy is.


Eddig nem kaptak kalciumot, de múlthéten már rendeltem nekik ilyen meszes cuccot, csak még nem érkezett meg…


De köszönöm azért, hogy írtad!

2021. dec. 5. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Chilit én se adtam soha, de mást igen, és nem lett bajuk. Itt is az lehet, hogy mindent mértékben, nyilván a búza, kukorica a legjobb nekik, az enyémek maguktól is csipkedik a füvet ahol találnak. A felsoroltak kb. Heti egyszer, kéthétben egyszer van (kis burgonyahéj), jellemzően inkább nekik valót kapnak. Mészhiányra kell figyelni, nálam egyszer volt nekik, a melléképület falát kezdték kaparni és enni(meszelve volt) azt nem szabad kivárni, akkor táplálékkiegészítő kell, mert a tojásaik fala nem tud megfelelően felépülni úgy.
2021. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
24%
Krumplihéjat mi sem szoktunk nekik adni, nehezen emészthető és "elakadhat" bennük, a nyers krumplinövény zöldje pedig minden állat számára mérgező a krumplibogarat kivéve, de gondolom hacsak nincs krumplifölded alapvetően amúgy sem ez tette ki a bedobált zöldségek nagyját. Paradicsom zöldet szerintem nem szeretik, vetemenyesbe lett volna lehetőségük kiprobalni, nem vettem észre hogy a kedvencuk lenne, a paradicsom héját gondolom szintén a nehéz emeszthetőség, begyben elakadás miatt nem ajánlják de nálunk ettől sose volt baj, őszintén ha csak nem ipari mennyiségben paradicsommal eteted őket nem hiszem hogy bajuk lesz. Száraz bab szintén nehezen emészthető, de ha pl. Összetöröd, ledarálod már nem hiszem hogy problémás, sőt jó fehérjeforrás. Padlizsán héját nálunk kaptak, nem szerették. Kaliforniai paprika zöldjét nem, de attól se hiszem hogy kipusztulnak max nem eszik meg. Chili viszont marha csípős, szegény jószág nem tudja, belecsipked aztán ott kínlódik miatta, eszembe nem jutna bedobni szegényeknek. Az viszont hogy hagymaféléket nem ehetnek, nettó hülyeség szerintem, nagyon szeretik és kifejezetten egészséges is. Annyi hogy ajánlott összevagni, hogy még tudjak enni. De pl. Az újhagymát ha beszabadulnának a veteménybe is lelegelnék. Alapvetően tehát szerintem az előkészítés is számít a nehezen emészthető dolgoknal, pl bab megtörése/ előfőzés, nagy darab zöldségek szetvagasa, különben nem eszik meg. Alapvetően viszont ami nem mérgező növény, mint pl. A krumplizold, nem lesz baja ha bedobod neki, megcsipkedik, és ha nem tetszik nem eszik meg, ott marad és ennyi. Nem kell tulizgulni, a tyúk alapvetően egy igénytelen állat, és majdnem minden szart képes megenni. Ami nem tetszik neki nem fogja úgyse, tényleg képesek kiválogatni. Nyugodtan dobj be nekik mindenféle konyhai hulladékot, és ha adsz nekik pl. Főtt krumplit, osszevagott hagymát pluszba, illetve szedsz nekik füvet, gyomokat, kifejezetten hálásak lesznek. Még talán annyi, hogy megfigyeléseim alapján a ketszikueket szeretik jobban a gazok közül, pl. Tyukhur tavasszal, na azért odavannak. Cickafarkot viszont nagymamám tanácsára nem szedünk nekik, az állítólag nem egészséges nekik, ha kint vannak a kertbe se legelik le direkt. Kb. 10 éve vannak tyukjaink, mamának értelemszerűen még több tapasztalata van. Szóval adj nekik bátran mindenféle konyhai maradékot, max nem eszik meg. Mészből viszont tényleg nagyobb az igényük, fiatalon a növekedés miatt, később meg ugye a tojással sok kalciumot vesztenek.
2021. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Le van írva, hogy a paradicsom (így a burgonya) ZÖLDJE nem adható (tényleg nem adható), akkor miért ne adhatnád a megmaradt parit?


Különben meg a legtöbb felsorolt olyan, hogy maximum hasmenést kapnak tőle, amit lehet eddig nem vettetek észre.


Egyébként a káposztaféléket pont nem sorolja a lista, amitől nagy mennyiségben elhullásig képesek elfostosodni.

2021. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Füvet/dudvát is adj nekik!
2021. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

A tyúkok nem olyan érzékenyek ilyen értelemben.

Általánosságban a madarakra jellemző:

A burgonya csírás, zöld, illetve a héj alatti része mérgező, ezért a biztonság kedvéért nem ajánlott adni. Ugyanakkor főve nyugodtan adható.

A paradicsom érett termése is nyugodtan adható. Az éretlen termést és szárát nem ajánlott adni.

Padlizsán nyersen és a zöld részek adása nem ajánlott a szolanin tartalma miatt. Csak főve, kis mértékben adható.

Kaliforniai paprika bármely színben nyugodtan adható.

Chili is adható, nem éreznek csípős ízt.

A babfélék adása kerülendő, de kis mértékben adható.

A hagymafélék adása a tioszulfát tartalma miatt mérgező a madarakra.

2021. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
A 8as miért van lepontozva? Pont a legfontosabbat nem kapják meg. A friss gyomnövényeket. Van olyan fontos, mint a kukorica.
2021. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!