Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarakkal csak ugy foglalkozh...

Madarakkal csak ugy foglalkozhatok, ha ornitológus vagyok?

Figyelt kérdés

És ornitológus csak úgy lehetek, ha egyetemet végzek? Imádom a kis tollgombócokat, meg van csomó madaras könyv is, sokat tudok róluk, de úgy érzem az egyetemhez full hülye vagyok és ez elkeserít. :(( Hallottam, hogy kell hozzá fizika, kémia, de én ahhoz sajnos hülye vagyok, örültem, ha átmegyek belőle. Főleg humán beállítottságú vagyok, magyar, irodalomból, de földrajz, bioszból voltam nagyon jó.


19F


2022. jan. 6. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bármivel való foglalkozásnak sokféle változata van.Lehetsz madárfotós, lehetsz madarakkal foglalkozó állatgondozó, lehetsz madártenyésztő, lehet csirkekeltető üzemed, madárvágóhidad, struccvfarmod, de preparátor is lehetsz stb.
2022. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem nagyon fogsz tudni megélni ilyesmikből, akkor sem ha okos vagy. Esetleg állatorvosként, de oda nehezebb bejutni mint orvosira. 95%-ban emlősökkel foglalkoznál.

Tanulj olyan szakmát amibel nem halsz éhen, végezd el a madármentő képzést (Hortobágy) és légy madármentő. Arra mindig szükség van de önkéntes alapon megy.

2022. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Én is úgy látom ez a járhatóbb út és végülis úgy - is- segítek rajtuk.
2022. jan. 6. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Légy természetvédelmi őr egy nemzeti parkban. Nagyon szép hivatás, sokat foglalkozhatsz madarakkal is.
2022. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!