Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarakrol hogy tudom...

A madarakrol hogy tudom megallapitani azt hogy fiatal vagy öreg.? A csörükről meglehet? Csak mert valaki ezt mondta nekem es kivamcsi vagyok h nem e kondott baromsagot. Koszonom az ertelmes valaszokat<3

Figyelt kérdés

2022. jan. 17. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
a lábáról és a tollazat minőségéről
2022. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Főleg a lábakat érdemes nézni.
2022. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ milyen madár. Nincs mindegyikre alkalmazható szabály.
2022. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A csőr kopottságából meg lehet állapítani, tehát nem mondott hülyeséget. Azt hiszem ez a jó válasz a kérdésre.
2022. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Levesnek megfőzöd és ha 2 óra főzés után is rágós akkor öreg, ha puha akkor fiatal.
2022. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5XD....


Vadmadaraknál a színezet sokszor döntő jelentőségű.

2022. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5. ) koszi az ertelmes valaszt:D
2022. jan. 18. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:

"A madarakrol hogy tudom megallapitani azt hogy fiatal vagy öreg"


Papagájokkal kapcsolatban sajnos nem tudok választ adni. Énekesmadaraknál a következő a helyzet:


1. Hang


A fiatalabb madarak jellemzően rövid, figyelemfelkeltő hangokat használnak, amivel a szülőket hívják etetéshez. Kertben fellelhető madaraknál, pl. házi rozsdafarkú, széncinege, stb. jól megfigyelhető.


2. Tollazat


Kontrasztos, élénk színű tollazat -> öreg madár. Tehát az életkor előrehaladtával ez is változik. Kezdetben inkább fakóbb, rejtőztetőbb a szín, mely a tojóknál szintén rejtőszínre vált (ha van a nemek között látható eltérés) a hímeknél pedig figyelemfelkeltővé válik. Fajonként eltérő lehet, pl. seregélyeknél emlékeim szerint az első vedlés előtt szürkés a tollazat, valamint a csőr és a lábak is sötét színűek. Vedlés után a tollazat átalakul, fekete alap, sárgás színű csőr, a láb is pirosas rózsaszínre vált. Aztán sok mindentől függ a tollazat is. Juvenal vagy adult madár, téli tollazat, nyári tollazat, nászruha, stb. Szín mellett még a tollazat minősége is számít, pl. pehelytoll van, vagy már a kézevezők is kifejlettek.


3. Megjelenés


Fiatal madarak inkább még a szülőkkel, vagy azok közelében repkednek, hol csapatosan, hol magányosan egy bokor alól csipogva hívják őket. Felnőtt madarak fajtól függően már egyedül is járhatnak élelmet szerezni.

2022. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint az embernél: főzési idő hosszából
2022. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez kicsit fajtától is függ de így:


1) Tartása

A fiatalabb madarak egyenesebben tartják magukat. Ezt érdemes megfigyelni madárválasztáskor.


2) Elvenség

Általában a fiatalabb madarak elevenebbek. Persze van kivétel is de egy idős papagáj már nem repül/játszik úgy mint egy fiatalabb.


3) Lába

Mindenképp figyeld meg a lábát egy fiatal madár lába és egy idős madár lába között rengeteg a különbség, úgyhogy nézd meg a lábát.


4) Tolla

Nézd meg a tolla minőségét. A tollának szépnek kell lennie. Ha úgy látod hogy a tolla már nem olyan mint amilyenek kellene, hogy legyen akkor az idős madár.


5) Csőre

A hullámos papagájoknál a csőr feletti ré sokat elmond. Ha az már egy kopottas színárnyalat akkor az valószínűleg idős. Viszont abból is meglehet nézni, hogy milyen kopott a csőre.


Ezek inkább a hullámos papagájra vonatkoznak. Mivel a többi fajról nem tudok túl sokat.

Remélem tudtam segíteni! :)

2022. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!