Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Oda már megérkeztek a gólyák?

Oda már megérkeztek a gólyák?

Figyelt kérdés

A YouTube feldobott egy élő kamerát egy gólyafészekről és csodálkozva láttam, hogy van benne két gólya. Talán áttelelő gólyákról van szó? A fészek elég kezdetleges, mintha csak most raknák le a gallyakat meg mindenféle alapot, ami arra utal, hogy most érkezhettek. Ez lehetséges? Ismeri valaki ezt a gólyafészket, aki tudja, hogy pontosan mi a helyzet? Ha jól látom német területen vannak, ott talán még hidegebb is lehet, azért is csodálkozom.


[link]


2022. jan. 20. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Papa! Inenn még el se mentek :) Ugyanitt karcolós házi eladó
2022. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
ja
2022. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer olvastam erről cikket, valami olyasmi van, hogy Németo.-ban olyan gólyák is élnek, amik teljesen üzemszerű módon ott telelnek, és ezek nem azonosak az itthon élő gólyákkal. Márton Vlad András oldalán volt, a posztot megkerestem, magát a hozzászólást most nincs időm, de sok érdekesség van leírva, érdemes elolvasni: [link]
2022. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, meg is van, ahol említi, bár nem tudom, hogy konkrétan az élő kamerán látható gólyákra ez jellemző-e. András tevékenységét egyébként nagyra tartom, követem őket, ezt a bejegyzést is olvastam, csak munka közben nem volt időm az összes hozzászólást elolvasni, mindenesetre érdekes, amit ír.


"Németeknél, ott is abban a sávban, ami pont a keleti és a nyugati vonuló populáció határa,, ahol keveredik a két csoport, ott kicsit más a helyzet.

Ott a teljes egyedszámhoz képest sokkal több a telelő. De tippem szerint ez inkább annak az eredménye lehet, hogy keveredik a két genetikailag kódolt vonulási irányú gólya populáció. Mondjuk tojó keleti vonuló, hím nyugati...., a fiókák egy része lehet, hogy nem megy sehova. De ha ez az ok,, akkor az régésrég így van, csak régebben a keményebb telek kiszelektálták az ilyen se ide - se oda madarakat. Ergo ez sem "kísérletezés", hanem (mondjuk úgy) tenyésztési hiba."

2022. jan. 20. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!