Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Cinege miért csinálja ezt?

Cinege miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Beköltözött egy mesterséges odúba és reggel ébredés után tollászkodik és mikor kimegy mindig a csőrében viszi ki, gondolom a kihullott tollát. Miért csinálhatja? (webkamera felvétel)
2022. jan. 25. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te se hagyod a nappali közepén a téglát ha már készen van a fal, nem?
2022. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit, csak én laikus, azt hittem azt is majd "beépíti", ha rakja a fészket. Mondjuk jó nagy hülyeség volt részemről, bár bele se gondoltam jobban. De tényleg okos akkor, én meg nem voltam. 😂
2022. jan. 25. 14:34
 3/4 anonim válasza:
100%
De cuki 😊😍
2022. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A cinegefélék nagyon tiszták. Már 4. éve vannak mesterséges odúim és sok elhasznált fészket láttam már, amiből fiókák repültek ki. Néha úgy néznek ki, mintha újak lennének, csak a kutyaszőr már nem kör alakban van bennük, hanem az izgő-mozgó fiókák miatt szét van zilálva.


A tisztaságnak túléléssel kapcsolatos okai vannak. Ha ürülék vagy étel marad a fészekben, az odavonzza a hangyákat és más parazitákat. A hangyák lassan és fájdalmas halállal szokták felfalni a fiókákat, így a szülők mindent megtesznek, hogy életben maradjon a következő generáció, amibe a fészek módszeres átvizsgálása (még a fiókák alá is benéznek) is beletartozik.


Mivel január van, gondolom éjszakázni használják az odúdat. Nálam is van ilyen. A seregély odúból is egy széncinege repült ki nem olyan régen, egyik reggel.

2022. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!