Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kezdo galambasz vagyok ,galamb...

Kezdo galambasz vagyok ,galamboknal hogyan Kell azt csinalni hogy azzal szaporitok azt akivel akarok ? Mert mar errol tobbszor is hallottam hogyha ossze teszem stb ,csak nem tudom hogy mukodik es hogy hogy Kell

Figyelt kérdés
2022. febr. 14. 16:41
 1/7 anonim válasza:
100%

Apám nagy galambász volt.


Egyedül ez nem megtanulható. Keress valakit, akihez eljárhatsz, aki élőben megmutatja a dolgokat, akinél jegyzetelhetsz, fotózhatsz,...

2022. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

...szegeny galambok, nem választhatnak párt szabadon..ez szomorú, állatkínzás az egész postagalambászat. Elszakítják őket a fiókáktól és versenyre viszik, rengetegen elpusztulnak útközben hazafelé. Ha valamelyik sérülten ér haza, kitekerik a nyakát, mert sajnálják a pénzt és amúgy sem lesz már "olyan" jó.

Szóval nem tartom egy szép szakmának. És igen, saját szakállára az ember meglehetős kudarclehetőséggel indíthat.

Legalabb paramyxo ellen kaptak már oltást?

2022. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2

Mi mondhatni 1 háziállat se választhat szabadon párt. Van egy fedeztető aki a legjobb oszt jó. Egyeltalán nem állatkínzás EZ a része. A verseny se kínzás csak nagyon veszélyes, de a lovaglás is nagyon egyszer elesik a ló elaltatják. A sérülés és nyak kitekerés viszont már tényleg nem fer.

2022. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2,jezus Maria gyere le ,1.angol negyes ,pava galamb es posta galambokat tartok ,szabadon valasztjak a part csak azt akarom parba rakni aki nincs ,mindennel amivel Kell le vannak kezelve ,es nem olok galambot ,es nem is reptetek csak az udvarba engedem ki oket repdesni es mar nem egyhez ki hivtam az allatorvost ha van valami
2022. febr. 14. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok, csak sajnos nem ez a megszokott.
2022. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat iGen ,sajnos tudom
2022. febr. 15. 06:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal párosídsd össze egy nagy ketrecfélébe.


Nekem egy pár van és szabadon járkálnak. Nem is akarok szaporulatot, bár néha meghagyom az egyik tojást. Talán évente egyszer. Az is mindig visszajár enni. Az ablakpárkányról felrepül az ablaküvegnek és úgy dübörög, hogy "engedj be enni".

Az snyja viszont neki ugrik, mert el szokta csábítani az apját, erre az anyuka madár jól megkergeti őt.

Szóval van családi élet meg féltékenykedés is.


A lány galamb még rám is féltékegy, amikor a párját babusgatom. Olyankor megpróbálja elcsalni tőlem.


Úgy vannak itt, mint másnál a kutya vagy a macska. Mindig kiköveteli, hogy foglalkozzak vele. Este bejön a szobába és néz rám, bámulja az arcomat. Ha nem megyek vele, akkor arrébb megy két lépést, épp takarásba és ott kezd kiabálni. Oda lépek hozzá, elindul a másik szoba felé és nézi, megyek-e utána.

Ha előtte bemegyek a fürdőszobába, oda jön az ajtóhoz és néz, meg ne lógjak előle. Aztán repül fel az ajtóra, szekrénytetőre és majdnem rámugrik, úgy nyújtózkodik és kiabál nekem, míg oda nem megyek, jól megtúrkálni atollát.


Házi kedvencnek tartom őket.


A szaporításhoz párba kell szoktatni őket, vagyos nagyobb ketrecfélében érdemes pár napra összezárni őket.

A napi repülés után amikor visszatlrnek, megint összezárni, hogy egymással tudjanak csak foglalkozni, aztán már úgyos összeszoknak.

2022. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!