Kezdőoldal » Állatok » Madarak » El lesz így a hullámospapagájo...

El lesz így a hullámospapagájom repülés nélkül?

Figyelt kérdés

Van kb 3-4 éve egy fiú hullámospapagájom,a kalitkájában van egy műanyagmadár,sokat játszik vele,és van egy tükör is amin vannak gyöngyök amiket tologathat,és csőrkoptató.Csak az a baj,hogy pár hónapja fél repülni,szerintem azért mert nagyon nagy a körme :S állatorvoshoz nem akarjuk elvinni,hogy levágják a körmét,mert szerintünk ez nagyon nagy stressz lenne neki :S Amúgy is nagyon félős madárka :( El van ő a ketrecben egész nap? Vagyis eljáccadozik,és egész nap csipog,de az a kérdésem,hogy lehet hosszú boldog élete,ha nem repül?Nem tudom hány éves,de nem annyira fiatalon került,hozzánk,de nem is öreg.

Bocs hogy kicsit hosszú lett


2010. szept. 12. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nyisd ki a kalitka ajtaját, hogy kijöjjön járkálni ha akar. +a körmeit vágasd le, lehet hogy nagy stressz, de jobb ha szenved?
2010. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem szenved,elvan ő,de nem merjük kinyitni,mert már volt olyan,hogy egyszerűen lezuhant,de a körmei nem zavarták pedig a repülésben, Teljesen egészséges madárka,de mondjuk elég kicsi a lakásunk,hogy repkedjen.Mászkálni sajna meg nem szokott :S és megint kinyitottuk egyszer,és akkor meg a szekrény mögé esett :( de szerencsére apa kiszedte onnan.De régebben ügyesen repült,de fél is kimenni,és félünk kiengedni szegénykét,nehogy valami baja legyen :(
2010. szept. 12. 19:11
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor el lesz így? :S
2010. szept. 13. 16:08
 4/5 Heidra válasza:
Sajnos a madárkák nekrepülnek a lakásban a függönynek, tükörnek, stb.., de ha sokat gyakorol, hozzá tud szokni a kis térben repüléshez. A karmait pedig te is le tudod vágni, kisollóval, úgy, hogy óvatosan megfogod egy ronggyal, pl. konyhai törlőrongy, úgy, hogy a fejét takard le, hogy ne lássa a műveletet, mert megijed. Azért vigyázz, hogy ne fullajon meg a rongytól, de ha gyengéden, de mégis határozottan megfogod a kis testét (a szárnyait persze lefogva), le tudod vágni a körmeit. Legjobb ha a "műveletet" 2 ember végzi, az egyik fogja a madarat meg óvatosan a lábát hogy ne tudjon kapálózni ( a madár itt háttal lefelé van), a másik pedig vág. A körmében látsz egy vékony piros eret, amire vigyázz a levágásnál, ne vágj bele, mert az fáj a madárnak. Szóval az erecskéig vágd le átlósan: \ <-így. A körömvágás azért fontos, mert a természetben ugye kopik nekik, de a lakásban nemnagyon (legalábbis nekem a hullámosom nem használta a csőrkoptatót körömkoptatásra), és ha repülésnél landol beleakadhat valamibe pl szőnyegbe, függönybe, és felkarcolhat dolgokat, rásadásul nem tud a nagy körmeitől rendesen "totyogni". A fa ülőrúd valamelyest segít a koptatásban. :D Remélem segítettem.
2010. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Véleményem szerint nem szabad a körmét levágni. Nemes egyszerűséggel be kell rakni a kalitkába egy vastagabb farudat, amire ha rászáll, természetesen kopik a körme. Vastagabb farúd alatt azt értem, hogy a madár körme ne érje körbe a rudat. Én már több éve tenyésztek papagájt, és nálam ez bevált módszer. És szerintem az első dolgod legyen, hogy veszel egy társat neki. Egyedül biztos, hogy nem lesz teljesértékű élete, ha tud repülni, ha nem.
2011. febr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!