Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 azonos nemű zebrapinty...

2 azonos nemű zebrapinty tartható együtt?

Figyelt kérdés

Zebrapinty tojómnak tojásrakási problémái akadtak,

sajnos ki kellett műteni belőle.

Azt mondta az állatorvos, hogy ha nem szaporítási szándékkal tartom, akkor érdemes 2 azonos nemű egyedet tartani együtt. Vegyek még egy hímet és egy tojót, és külön kalitkában tartsam őket, a hímet a hímmel, a tojót a tojóval, hogy ne legyenek egyedül.

Korábban még nem hallottam ilyet. Ez csak nekem hangzik furán? Vagy valóban így kellene?


2022. márc. 9. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem is értem. Tojáselakadása volt. Mivel hím nélkül is tojnak a tojók, nyilván nem oldja meg a problémát, ha 2 tojót teszel össze... Sőt, hím nélkül nagyobb eséllyel lesz ilyen jellegű gond. A hím-tojó páros a legjobb, ne variálj, nem azzal van a gond. Folyamatosan tojik? Odu ha van fent, azt vedd le és adj kevesebb fehérjét.
2022. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Persze, hogy tartható, társas természetűek és ha nincs ellenkező nemű madár jelen, akkor nincs veszekedés sem.
2022. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A tojáselakadásnak semmi köze ahhoz, hogy milyen nemű madarak vannak együtt.

[link]


Egyébként tarthatók együtt azonos neműek is, de a madarak tojnak hím nélkül is, különben nem vennél tojást a boltban, szóval ha tojáselakadástól tartasz, akkor nem ezen fog múlni, hogy tojót és hímet vagy két azonos neműt tartasz együtt.

2022. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Viszonylag kevés egzotikus állatokhoz értő állatorvos van Magyarországon.
2022. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!