Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem ajánlott egy helyről...

Miért nem ajánlott egy helyről elhozni két papagájt?

Figyelt kérdés
Sok olyat hallottam, hogy ajánlott mindkét kis papagájt egy helyről elhozni. Viszont nem igazán tudom miért. Amúgy hullámos papagájokat szeretnék.

2022. márc. 16. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pl beltenyésztés elkerülése
2022. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

"Miért nem ajánlott egy helyről elhozni két papagájt?"

"Sok olyat hallottam, hogy ajánlott mindkét kis papagájt egy helyről elhozni"


Akkor most tulajdonképpen mit is hallottál?!

2022. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

2-as: a második mondatban valamiért kimaradt a nem szó, de ezt minden értelmes ember képes felfogni!


A kérdésre: azért, mert egy helyröl általában közeli rokonokat kapsz, ha netán szaporodnak, akkor igen nagy esélye van annak, hogy a fiókák nem lesznek életképesek. Ha csak tartani akarod öket szaporítási szándék, illetve lehetöség nélkül, akkor mindegy, hogy honnan kerülnek hozzád, lehetnek testvérek is.

2022. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonos neműeket elhozhatsz. De különbözőeket ne. Testvér×testvér ott se jó ha szaporodik
2022. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elnézést véletlen kimaradt a nem szó. A mondat így helyes:

Sok olyat hallottam, hogy nem ajánlott mindkét kis papagájt egy helyről elhozni.

2022. márc. 16. 11:23
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi ez a sok ilyen kérdés mostanában? Véridegen madarakat ajánlott tartani, ha egyszerre veszed, akkor igencsak esélyes, hogy egy fészekaljból valók, tehát tesók lesznek. Szaporítani ugyan remélem nem fogod őket, mert az alapból törvénybe ütközik, de párba fognak állni, ami tesók esetén agressziót idézhet elő, huliknál ez esetenként vérontást. Ezenkívül tenyésztő és tenyésztő között is van különbség, van, aki kézszelíd madarat ad el, van, aki meg vadat. A szelidítés miatt is könnyebb egyszerre 1 madár, illetve ha beteg, akkor ne fertőzze meg a másikat.
2022. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem először két hullánosom volt, ugyanazon tenyésztőtől. Egyik lány volt másim fiú. Semmit sem szerelmeskedtek és nem alakult ki közöttük annyira kapcsolat. A fiú elpusztult úgyhogy vettünk egy kisállatkereskedésből egy másikat. Azóta nagyon jól el vannak folyton egymást szeretgetik tojás is lett már azóta. (Bár lehet csak azért mert odút vettünk) Utólag eléggé azt gondoljuk hogy azért nem volt kapcsolat mert rokonságban lehettek.
2022. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nemár... Odút vedd le, a szaporítás törvénybe ütköző, mellesleg tönkreteszed a madaraidat, mert se felkészítés, se hozzáértés, se semmi. Ez nem így megy. Kereskedésből meg marhára nem ajánlott madarat venni, sőt semmilyen állatot, de még kalitkát sem.
2022. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát azóta már nincs meg az odú hál istennek a tenyésztőnek odadtuk a pici fiókát mert nem tudtuk hogy kell kezelni. A tenyésztőt régóta ismerjük ő viseli gondját azóta.
2022. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!